Stejně jako všechny předchozí, také tento ročník byl organizačně zvládnutý na vysoké úrovni. Vedle organizační stránky je také potřeba zmínit to, že šlo o poslední pohárový závod před mistrovstvím republiky, které na závodníky čeká již následující víkend na Bedřichově. Proto byl závod ostrým testem formy všech zúčastněných a mnohé napovídá o šancích uspět právě na Mistrovství republiky.

Program otevřel mistrovský závod do vrchu, kde závodníci během trasy z centra Pece na Pražskou boudu překonávali převýšení 345 metrů. Tento závod ovládli závodníci kolínského teamu. Jak v juniorské kategorii (Zeťák 1., Schierl 2.), tak v kategorii Elite (Nesvadba 1., Paprstka 2., Schubert 3.). Medaile si na krk pověsily také juniorka Krupová (2.) a Kuntová v kategorii žen (3.).

Poté přišel na řadu sprinterský závod. Zde ve finále dle očekávání nechyběl velmi rychlý junior Kryštof Solař. Vše se mu tentokrát sešlo na výbornou, prosadil se v silné finálové konkurenci, velmi těžký závod ovládl a připsal si na konto další sprinterský úspěch.

Závod XCO na nejtěžší pohárové trati v ČR mělo být kvalitní prověrkou formy před republikovým šampionátem. Expres CZ-Merida Team Kolín může do Bedřichova odjíždět v optimistickém rozpoložení. Výborný úspěch Eliťáků (Paprstka 2., Nesvadba 3., Schubert 10.) doplnili závodníci ostatních kategorií. Zeťák 2. v juniorech, Krupová 3. v juniorkách, všichni tři kadeti byli do 11. místa.

V pátek zahájí program Mistrovství České republiky závod štafet. Zde bude Kolín reprezentovat silná sestava Zeťák, Kuntová, Paprstka s ambicí na jednu z medailí. V sobotu do závodu XCE (sprint) nastoupí Nesvadba, Kuntová, Solař, všichni rovněž s nejvyššími ambicemi. A nedělní XCO bude pro většinu závodníků vrcholem této sezony. (mal)