Na stadionu po oba víkendové dny bojovalo 200 závodníků z 23 oddílů, když testem připravenosti kolínských organizátorů byly především kategorie mladšího žactva, kde startovalo 73 dívek a 57 chlapců. Na 50 rozhodčích a činovníků, kteří jsou k zajištění takovéhoto závodu potřeba, tak muselo zvládnout téměř 1200 startů!

V nejmladších kategoriích, kde bojovali pouze středočeští mladší žáci a žákyně, se výborně dařilo mladým domácím nadějím.

Mezi chlapci prokázal jednoznačně nejvyšší všestrannost Jiří Synek, který zvítězil s obrovským náskokem celkovým ziskem 2369 bodů, který mu vynesl nejen zlatou medaili, ale s téměř stoprocentní jistotou i nominaci na český šampionát. Druhou příčku obsadil další kolínský atlet Matyáš Čudlý (1860) a třetí skončil reprezentant českobrodské atletiky Maxim Tyrpekl (1766).

Mezi mladšími žákyněmi dominovala s náskokem domácí Barbora Štěrbová (2439), zato o dalších medailích rozhodoval až velmi dramatický finiš závodu na 800 metrů. V něm si stříbro vyběhla kolínská Klára Cardová (2240) o pouhé 3 body před nymburskou Kateřinou Vydrovou a o 4 body před vlašimskou Terezou Doubkovou.

Všechny ostatní kategorie soutěžily o tituly po oba dva víkendové dny. Zlaté medaile vybojovali v desetiboji mužů Radek Hykeš ze Slaného (5401), v desetiboji dorostenců kladenský David Zuska (5206), v devítiboji starších žáků českobrodský Vojtěch Vopařil (4106), v sedmiboji dorostenek staroboleslavská Lucie Nedvědová (4346) a ve stejné disciplíně starších žákyň příbramská Emílie Chrastinová (4221).

Kolínští atleti vybojovali dvě bronzové medaile. Zasloužili se o ně v kategoriích staršího žactva Antonín Tvrzník (3141) a Helena Rothanzlová (3559).