První závod, jehož se kolínská závodnice zúčastnila, byl ten v Trutnově. Jana Czeczinkarová se snažila držet tempo s naší jedničkou Pavlou Havlíkovou, to se jí ale nepodařilo, a po většinu závodu jezdila osamocena na druhém místě. Nakonec neudržela ani to. Celkově dojela na třetím místě. „Po ostrém startu mi trošku došly síly a v závěru mě dojela a předjela Nikola Nosková. 
S třetím místem jsem ale spokojená," řekla v cíli Jana Czeczinkarová.

Na státní svátek 28.října nastoupila k závodu v Táboře, kde v kategorii žen skončila na pátém místě. „Držela jsem se ve skupince bojující o druhé místo, bohužel dvě kola před cílem mi vlastní vinou spadl řetěz při seskoku a musela jsem jej nasazovat," objasnila důvody propadu.

Tohoto zaváhání využily soupeřky a Jana se tak na dobře obsazeném závodě včetně zahraniční konkurence musela spokojit s pátým místem, za které ale také byly cenné body do žebříčku pro pozici na startu na ME v holandském Huijbergenu, které se uskuteční tuto sobotu.

Ještě před odjezdem si ale za slunečného a větrného počasí spravila chuť a na dalším pohárovém závodě v Lounech dojela na rychlé trati první. Poslední ostrý test před evropským šampionátem ji vyšel dokonale. Díky tomu by měla mít lepší postavení na startu. Výhodou je nesporně i to, že kategorie žen do 23 let, ve které Jana Czeczinkarová bude startovat, je oddělena od kategorie žen Elite.

„Terén 
v Holandsku podle první studie je hodně písčitý. To jsou ale kolínské Borky také, kde trénuji. Tak to snad zúročím," podotkla závodnice jezdící 
ve stáji Sram Mitas Trek, která se udržela na prvním místě celkové pořadí.