Středočeský úspěch potvrdila ještě boleslavská mužská dvojka Jan Dumek – Robert Kufa. Ti skončili třetí.

Po Kiki Kolocové dostala i Maki Slukovou

Po prvenství na nejvyšším českém turnaji Staropramen Cool Super Cupu v Praze o minulém víkendu, kde porazily nově složené favorizované duo Kristýna Kolocová – Hana Skalníková, se Gálová s Nakládalovou vytáhly i proti druhému velmi sledovanému českému páru. Sluková s Hermannovou po rozchodu páru Sluková – Kolocová platí za české jedničky, ale v Linci bylo vše jinak.
Ještě v prvním finálovém setu favoritky vládly, vyhrály ho 21:13, ale pak už kralovala dvojka Gálová – Nakládalová, byť rozhodující set byl hodně těsný (15:13).

„Holky byly favoritkami. Jezdí světové turnaje, to my ne. Takže vlastně musely a my toho využily, nebyl na nás žádný tlak," řekla Deníku Eliška Gálová, podle níž se poražené duo zachovalo sportovně a poblahopřálo vítězkám. „Byly úplně v pohodě, dokonce jejich trenér Simon Nausch přišel a chválil nás. Na oslavu ale moc času nebylo. Rychle jsme musely domů, přijely v půlnoci a ráno do práce," usmála se sympatická Kladeňačka z místního klubu Vavřinec.

Byla nesmírně utahaná. S Nakládalovou musely v Linci odehrát od pátku do neděle celkem devět zápasů. „Musely jsme kvůli menšímu rankingu než ostatní české dvojice do kvalifikace a upřímně, na finálovou čtyřku jsme původně ani nepomýšlely. Pak jsme si to sice užily, ale končily jsme fakt utahané, žádné lehké soupeřky tam nebyly," ulevila si Eliška.

Ta už má za sebou letos jeden obrovský úspěch, na Světových hrách v Baku vybojovala spolu s Karolínou Řeháčkovou, což byla spoluhráčka pouze pro tento turnaj, neskutečné páté místo.

Teď už s klasickou partnerkou získala zlato, co řadí výš?

„To je těžké říci. V Kazachstánu to byl opravdu úspěch na obrovské akci, tady to zase byl největší úspěch, který jsme vybojovaly spolu se Šárkou, mojí klasickou spoluhráčkou. Jinak to těžko srovnávat," dodala Gálová.

Tu čeká už od zítřka další velká výzva, republikový šampionát v Praze. Cítí se opět na stupně nejvyšší, na další překonání známějších dvojic? „Já myslím, že kdyby se Kolocová se Slukovou nerozešly, neporazily bychom je. Teď mají nové spoluhráčky a chvíli bude trvat, než se sehrají. Ale v Praze zabojujeme a určitě se chceme dostat do rozhodujících bojů na Černém Mostě," dodala Eliška Gálová.

Sluková s Hermannovou nakonec ale na šampionátu startovat nebudou, daly přednost jiné přípravě. 

Dumek s Kufou třetí

Původně mnichovohradišťský Jan Dumek s parťákem Bobbem Kufou bohužel semifinále nezvládli, když podlehli rakouské dvojce Huber – Seidl 1:2. V utkání vedli, ale od druhého setu byl lepší soupeř, který opanoval později i finále.

Češi si vše vynahradili v boji o třetí místo, kde jasně přehráli další rakouské duo Ermacora – Pristauz-Telsnigg 2:0.