Utkání ve Slaném pojal zodpovědněji domácí tým. Ten potřeboval nutně bodovat, neboť byl v sestupovém pásmu.

„Měli jsme poslední naději na záchranu, kterou jsme však odmítli. K zápasu jsme neodjeli v plné sestavě a bohužel během hry musel ještě odstoupit pro zranění Filip Kvíčala, který je nyní již po operaci utržené achilovky,“ uvedl trenér Kolína Michal Škopek.

Domácí začali aktivně, byli v plné sestavě, rychle točili své hráče a velmi dobře kombinovali systémem rotací hráčů. „To některým našim dělalo problémy. Jediná obrana, která na tento způsob existuje je, že musíte běhat osobně s hráči soupeře, protože předávání hráčů dost často nevychází, zaspíte a hned vlastně propadnou dva hráči, z čehož pak plynou šance nebo dokonce padají góly,“ popsal plán kouč Michal Škopek.

Toho se jeho hráči v první půli drželi celkem obstojně. „Nám se celkem dařilo v tomto směru bránit, ale v sedmé minutě jsme zahrávali roh tak okatě, že soupeř šel do brejku tři na jednoho a otevřel skóre utkání. Hra byla celkem ve vysokém tempu,“ přiznal Michal Škopek.

Druhý gól domácí přidali po dalším brejku do otevřené obrany. Funda pak dokázal po individuální akci snížit, ale Slezák ještě do poločasu fauloval v pokutovém území a domácí měli možnost zahrávat pokutový kop. Ten proměnili.

Druhý poločas začal Kolín aktivně. Domácí sevřel na jejich půlce, ale sérii rohových a trestných kopů nedokázal využít.

Naopak domácí opět do otevřené obrany dokázali vstřelit další dva góly, čímž definitivně zlomili odpor SKP Kolín.

„Musím říct, že po dlouhé době vyhrál soupeř zaslouženě. Měl lepší pohyb a více šancí. Určitě nemá na předposledním místě tabulky co dělat. Vždyť v loňské sezoně skončil na třením místě,“ podotkl Škopek.

Kolín v jarní části prohrál všech pět zápasů. Další šanci změnit tuto nelichotivou bilanci bude mít v sobotu. Na domácí palubovce hostí Dalmach Turnov. Zápas se hraje od 19.15 hodin v hale Stap bar.

Branky: Funda, Slezák. Poločas: 3:1.
Kolín: Černý – Škopek, Hejduk, Navrátil, Funda – Kovařík, Slezák, Kvíčala.