V domácím zápase, který byl jednou z posledních nadějí pro myšlenku záchrany měli Kolíňáci problémy se sestavou. Někteří hráči dali přednost jiným aktivitám. A tým má v současné době 18 hráčů, ale do zápasu nastoupili jen čtyři.

Samotné utkání začalo velmi vlažně, domácí se snažili nejen sehrát, ale také pozorně bránit a nedělat chyby, které je provázejí celou sezonu. Svůj třetí zápas za Kolín odehrál Jan Štítkovec, nový hráč, který dříve působil právě v Betisu Kadaň.

Hrála se vyrovnaná partie, ale gólové šance si vytvářeli především domácí. Jen Slezák mohl do páté minuty hned dvakrát skórovat. Soupeř ale z ojedinělé šance Kolín zaskočil a otevřel skóre utkání, navíc přidal další gól. "Naštěstí se nám díky aktivní hře podařilo do konce poločasu vyrovnat. Kdyby nás opět nebrzdila střelecká nemohoucnost a nepřesná muška, mohl to být naprosto pohodový zápas," říkal po utkání Michal Škopek.

Druhý poločas začal jeho celek dobře. Právě Škopek, ač sváteční střelec, ale po dělovce z trestného kopu, na kterou si hostující gólman neměl šanci sáhnout, poslal Kolín poprvé do vedení. Jenže ten se neradoval dlouho a hosté opět dokázali skórovat a vyrovnat.

Naštěstí domácí hráli i v oslabeném složení celkem dobře, měli pohyb a po zásluze šli do dalšího vedení. Hosté přistoupili v polovině druhého poločasu ke hře bez brankáře a Kolínským se hned Kovaříkem podařilo dát pátý gól přes celé hřiště do prázdné branky.

Kadaň až do konce dál pokoušela štěstí bez brankáře a tlačila, ale šance neproměnila. "My měli také ještě nějaké gólovky, ale Kovařík a ani Slezák další góly nepřidali. Jsme rádi za body, ale mrzí mě neúčast mnoha hráčů - pro mě je tento přístup velké zklamání," dodal Michal Škopek.

SKP Kolín - Betis Kadaň 5:3 (2:2). Branky: Slezák 2, Kovařík Škopek, Štítkovec

Kolín: Černý - Škopek, Král, Navrátil - Slezák, Kovařík, Štítkovec