SKP Kolín – Slatina 10:7

V prvním duelu se Kolín vytáhl. Porazil lídra tabulky.

„Na domácí palubovce jsme chtěli odčinit propadák z minulého týdne, a to se nám s prvním týmem dokonale povedlo,“ potěšilo Michala Škopka.

„Hráči přistoupili k zápasu zodpovědně a po dlouhé době jsme proti kompletnímu celku Slatiny odehráli zápas jako tým. Soupeř byl skutečně kvalitní, měl více ze hry, ale my jsme pozorně bránili. Hodně nás podržel brankář Pluhař,“ podotkl Škopek.

Konečně se také probudil Slezák, který dokázal vstřelit čtyři branky. Premiéru v kolínském dresu si odbyl Mirek Kopecký. „Svým výkonem se okamžitě zapracoval do základní sestavy. Hráči se přesvědčili, že když budeme v plné síle a hrát zodpovědně, můžeme pomýšlet na přední pozice,“ dodal Škopek.

Branky: Slezák 4, Kovařík 2, Linhart 2, Funda, Hejduk. Poločas: 3:2.
Kolín: Pluhař – Šváb, Kopecký, Hejduk, Funda, Slezák, Kovařík, Linhart.

SKP Kolín – Baník Chomutov 14:2

Ve druhém duelu v dohrávce prvního kola rozstřílel Kolín Baník Chomutov B.

„Baník má od prvních zápasů v soutěži velké problémy, především s hráči. My jsme naopak do zápasu opět nastoupili zodpovědně a především aktivně. Nenechali jsme nic náhodě a šli za vítězstvím se soupeřem, kterého jsme přehráli ve všech směrech,“ poznamenal Michal Škopek.

Hvězdou zápasu byl kapitán Lukáš Slezák, který se opět trefil čtyřikrát.

„Naše vítězství mohlo být daleko vyšší, jen v prvním poločase jsme neproměnili ještě minimálně dalších pět šancí. Jsme rádi, že se nám v těchto dvou domácích zápasech takto dařilo a nyní se pokusíme bodovat venku,“ dodal kolínský trenér.

Branky: Slezák 4, Kotek 2, Hejduk 2, Kopecký 2, Kovařík, Šváb, Funda, Linhart. Poločas: 7:2.
Kolín: Černý – Škopek, Šváb, Kopecký, Hejduk, Funda, Slezák, Kovařík, Linhart, Bora, Kotek.