„Po hodně dlouhé době jsme v zápase plnili stanovené úkoly a taktiku. Domácí se snažili od prvních minut aktivní hrou o zisk tří bodů, které by pro ně znamenaly posun o tři místa v tabulce výš a hlavně odpoutání z posledního místa. Náš tým, který nebyl úplně v ideální sestavě, ale dokázal vzdorovat a pozornou obrannou hrou nepouštěl soupeře do šancí. Když už se do nějaké dostal, byl Havránek na místě,“ uvedl hrající trenér Michal Škopek.

Kolínu se podařilo jít dokonce do vedení 2:0. „Pak díky naši nesoustředěnosti, kdy jsme řešili nepřesně výroky rozhodčích, se podařilo domácímu celku vyrovnat. Poločasová remíza nás těšila, ale my jsme měli snahu dál držet přijatelný výsledek,“ podotkl Škopek.

Ve druhé půli se očekávalo drama. Chvíli to na něj vypadalo, pak ale začal úřadovat Jehlička, autor čtyř gólů.

„Rozhodčí nás po přestávce do ničeho nepustili, několik faulů zůstalo nepotrestáno, ale po jednom z nich přeci jen nejlepší domácí hráč uviděl již druhou žlutou kartu a šel do sprch. Domácí celek se pak úplně položil a my jsme začali úřadovat,“ ulevil si Škopek.

„Mladý Jehlička dokázal vstřelit dokonce čtyři góly, a to jsme neproměnili další tři jasné šance,“ dodal.

Kolín nyní čeká další duel proti týmu, který s ním bojuje o záchranu v soutěži. V pátek doma od 20.15 hostí přivítá Chomutov.

Branky: Jehlička 4, Srba 2, Slezák 2. Poločas: 3:3.

Kolín: Havránek – Škopek, Funda, Velčovský – Slezák, Jehlička, Srba.