„V zápase proti týmu bojujícím o záchranu jsme podali průměrný výkon, ale nakonec jsme výhru vydřeli. Bohužel nám na utkání chyběla řada hráčů pro nemoc, zranění nebo vykartování za žluté karty," uvedl hrající trenér Michal Škopek.

„První poločas se odehrál ještě v klidném tempu a myslím, že jsme měli i přes spoustu nepřesností hru pod kontrolou. Bohužel po strašných chybách, které stále děláme, dokázal hostující tým jít do dvoubrankového vedení. Nám se pak zlepšenou hrou podařilo výsledek otočit. Ve druhém poločase se hra zrychlila a začala také narůstat nervozita o výsledek utkání, a to také díky některým výrokům rozhodčích. Za stavu 6:5 pro nás jsem rozhodl o ukončení presinku a zkusit se více zatáhnout a nechat hosty hrát. Ti nutně potřebovali u nás vyhrát, jinak ztráceli reálnou šanci na udržení v divizní soutěži. To se na nakonec ukázalo jako správné rozhodnutí, neboť sice hosté měli opticky převahu, ale také měli otevřenou obranu. To jsme plně dokázali využít a třemi góly v řadě jsme brankově odskočili. Do konce zápasu jsme i přes power-play hostů dokázali náskok udržet a doma opět zvítězit," dodal Škopek.

Další utkání hraje Kolín v neděli. Od 17.45 hodin se představí ve sportovní hale v Kladně proti sedmému týmu Futsal Club Brandýsek.

Branky: Marek 3, Hejduk 2, Šváb 2, Kovařík 2, Škopek. Poločas: 4:3.
Sestava: Cincibus – Škopek, Šváb, Hejduk, Kotek – Marek, Kovařík.