Domácí hráči byli od počátku aktivnější, snažili se o kombinační hru se zakončením, ale pozorná obranná činnost hostů, především pak v prvním poločase jim nic nedovolila.

Naopak hosté vyráželi do rychlých brejků a postupně domácím stříleli branky až na poločasových 2:5.

Po obrátce však Rakovník zvýšil úsilí, hosté začali dělat chyby a vyústěním byl pokutový kop, který tak domácí dostal zpět do hry. I když se opět podařilo kolínským hráčům odskočit na 3:6, domácí nesložili zbraně a od 33. minuty začali hrát power-play. Přimáčkli soupeře před jejich brankoviště a úspěšnými kombinacemi donutili hosty k dalším chybám, z kterých vyústily dokonce dva vlastní góly a snížení skóre.

Naštěstí pro hosty se agilnímu Rejthárkovi podařilo v závěrečných minutách vzít na sebe zodpovědnost a dvěma góly v řadě rozhodnout utkání pro Kolín.

„Utkání se pro nás vyvíjelo velmi slibně. Pozorně jsme bránili a chodili do otevřené obrany domácích. Bohužel ve druhém poločase jsme se nevyvarovali chyb, ale díky kolektivnímu výkonu jsme těžký zápas zvládli," řekl po utkání trenér SKP Kolín Michal Škopek.

Vzhledem k tomu, že vedoucí Mladá Boleslav prohrála doma s Benešovem, budou v příštím zápase kolínští futsalisté bojovat doma o prvenství ve skupině.  Duel Kolín – MBV Mladá Boleslav se hraje v neděli 16. prosince od 18.30 hodin v hale Stap bar.

Branky: Rejthárek 4, Slezák 2, Funda, Seifert. Poločas: 2:5. Sestava: Černý – Pangrác, Kloboučník, Seifert – Slezák, Rejthárek, Funda.