Proto se dále kontaktoval třetí tým divize,“ uvedl hrající trenér Kolína Michal Škopek. „Na rozmyšlenou jsem jako statutární zástupce klubu dostal v podstatě dva dny. Ihned jsem informoval všechny hráče o této nabídce. Všichni souhlasili, avšak tým budeme muset rozšířit o tři až čtyři hráče. Musel jsem velmi pečlivě zvážit naše finanční možnosti, protože druhá liga je zhruba o třicet tisíc korun dražší,“ dodal.

A jak si tým vedl v loňské sezoně v divizi? Na to jsme se zeptali právě hrajícího trenéra Michala Škopka.

Skončili jste třetí. Berete to jako úspěch, nebo zklamání?

Tak určitě jako úspěch. Cílem bylo být do pátého místa a to se podařilo. Trochu mě mrzí, že jsme neudrželi druhou příčku, na které jsme ještě čtyři kola před koncem sezony byli.

Z postupu se radoval Andy Liberec, který neztratil ani bod. Byl opravdu tak suverénní?

Ano, Andy Liberec hrál opravdu výborně a zaslouženě z této soutěže postoupil do 2. ligy. V jeho řadách hrají hráči s ligovými zkušenostmi z velkého fotbalu a i reprezentanti „21“ ČR ve futsalu.

Sehráli jste spoustu kvalitních utkání. Který byl z vašeho pohledu nejpovedenější a naopak?

Tak nejpovedenější zápasy jsme odehráli v celém průběhu poháru ČMFS ve futsalu. Vyřadilo nás až v odvetě prvoligové SK Kladno. V soutěži určitě oba zápasy se Slavií Liberec, která skončila na 2. místě. Mimochodem oba zápasy jsme vyhráli. A nepovedené zápasy byly paradoxně s vítězem soutěže, kdy v domácím zápase jsme v prvním poločase hráli výborně a vedli, ale soupeř po našich chybách nakonec zvítězil a v odvetném utkání v jarní části jsme se nesešli v ideální sestavě a jasně prohráli. Další dvě nepovedená utkání jsme ještě sehráli doma před koncem soutěže, v obou případech jsme prohráli a tyto prohry nás posunuly na již zmiňovnou třetí pozici v tabulce.

Co hráči? Kteří vás svým výkonem potěšili a naopak zklamali?

Během soutěže se tým ustálil na dvanácti hráčích, ale pro kvalitní hru a výsledky je to málo. Svým příkladným přístupem si nejlépe vedl náš kanonýr Lukáš Slezák a po právu byl zvolen hráčem roku. Určitě i Jirka Černý, Honza Vacek, Tomáš Hovorka a Kuba Souček svými výkony výrazně přispěli k našim úspěchům. Velmi dobře se jevil i mladý Petr Váňa z Čáslavi. Škoda, že například náš nejzkušenější hráč Michal Pangrác má zdravotní problémy a ty snižují jeho výkonnost. Také dlohodobá opora našich řad Petr Hubšt měl zranění a nemohl hrát. Bohužel kvůli zravotním problémům skončil i Vladimír Novák.

V závěru sezony se v týmu už neobjevovali Navrátil, Jan Hovorka nebo Havrda. Co se s nimi stalo? Vždyť patřili ke stabilním členům kádru.

Tak Honza Hovorka, který odehrál výborně podzimní část sezony, nehrál v jarní části z pracovních důvodů. Havrda také podával v podzimní části výborné výkony, ale během soutěže přestoupil ve velkém fotbalu z Libodřic do Nymburka a přestal chodit, bohužel nám nepomohl, ani když byl o pomoc žádán v několika případech. Navrátil již v Nymburce působil, ale i on v jarní části přestal chodit. Pro mě a i pro ostatní kluky to bylo neférové jednání z jejich strany a dál s nimi tedy nepočítáme. Na druhou stranu nás posílil Láďa Funda a již zmiňovaný Váňa.

Kdy začnete přípravu na novou sezonu a co bude její náplní?

Poprvé se sejdeme v půlce září. Nacvičíme několik standardních situací, které jsou ve futsalu velmi důležité a pokusíme se nacvičit i několik útočných akcí. Na to by měli stačit dva tři tréninky.

Kam až sahají ambice klubu SKP Kolín?

Vzhledem k tomu, že jsme administrativní cestou postoupili do druhé ligy, tak naším jednoznačným cílem je určitě záchrana.