SKP Kolín - SK Kladno 5:4

K prvnímu finálovému utkání středočeského poháru ve futsalu přivítali domácí futsalisté hosty z Kladna. Tento tým skončil v základní části první futsalové ligy na 10. místě.

Utkání začalo s dvacetiminutovým zpožděním, protože hosté se nedostavili k utkání včas. Další problém nastal, když hosté neměli kompletní dresy. Polovině hráčů chyběly stejnobarevné stulpny, takže jeden poločas odehráli v jedné sestavě, pak si stulpny vyměnili a nastoupilo dalších pět nových hráčů.

Domácí přestože k utkání nastoupili bez tří nejzkušenějších hráčů – Škopka, Pangráce a Tomáše Hovorky, začali utkání bez strachu a s velkou aktivitou. Již ve třetí minutě orazítkoval Souček tyč a následně Hübšt břevno.

Hosté se velmi těžko dostávali před domácího brankáře Černého, protože obrana Kolína fungovala na jedničku. Nejkrásnější moment tohoto zápasu přišel v 9. minutě, kdy domácí Souček zahrával trestný kop z minimálního úhlu a lišácky přeloboval jak hostující zeď, tak i brankáře. Vzápětí Slezák obešel hravě hostujícího beka a dělovkou prostělil kladenského brankáře 2:0.

Hosté to ale nezabalili a byli to oni, komu patřil zbytek poločasu. Po pěkné kombinační akci se jim podařilo snížit. To ale nebylo vše. Do přestávky skórovali ještě jednou.

Do druhého poločasu nastoupili hosté s novou várkou hráčů. Ale byli to opět domácí futsalisté, kteří svou aktivitou tvořili hru a výborně kombinovali. Vedení Kolínu vrátil svojí druhou brankou v zápase Slezák. Kladno ale vzápětí po jeho chybě dokázalo opět vyrovnat.

Další změnu skóre přinesl Vacek , když z trestného kopu prostřelil zeď a zvýšil na 4:3. Domácí radost však netrvala dlouho, protože právě po Vackově chybě ihned hostující hráči odpověděli vyrovnávacím gólem na 4:4.

Do konce utkání zbývaly čtyři minuty. S nerozhodným stavem se nechtěli smířit především kolínští hráči. Jejich snaha nakonec slavila úspěch. Utkání nakonec rozhodl mladý Váňa, který z otočky vstřelil vítězný gól domácích.

Sestava a branky SKP Kolín: Černý - Souček 1, Funda, Vacek 1, Kloboučník - Váňa 1, Slezák 2, Hubšt. Poločas: 2:2.