Do ligových bojů zasáhne minimálně devět družstev florbalového týmu FBC Pitbulls Kolín: Muži A, muži B, ženy, junioři, dorostenci, dorostenky, starší žáci, mladší žáci, elévové.

„Po prázdninách je možné ještě dopřihlásit některé mládežnické týmy, takže ve hře je i vyšší počet družstev. Ale rozhodující bude především situace kolem trenérů, aby se vše zvládlo kvalitně pokrýt," uvedl Petr Cícha, předseda týmu FBC Pitbulls Kolín.

Ten velmi rád přivítá všechny zájemce o trenérské pozice. „Nabídneme jim odpovídající podporu," podotkl.

Školení trenérů i rozhodčích budou probíhat přes léto. „Se zástupci Českého florbalu, jak se nově jmenuje florbalová unie, domlouváme, že by školení rozhodčích i trenérů proběhla přímo v Kolíně. Chceme všem aktivním nadšencům nabídnout také maximální podporu, ať už formou odměn, příspěvku na vybavení, klubového oblečení," objasnil Cícha.

Mládež bude mít hlavní část letní přípravy na srpnovém soustředění. Muži se v polovině srpna představí na legendárním turnaji Czech Open, kterého se minulý rok zúčastnilo 272 týmů z 18 zemí.

Pitbullové minulý rok ukázali velmi dobrou formu, kterou si přenesli i do Poháru České pojišťovny, což je oficiální pohár Českého florbalu. Kolín změří v 1. kole síly s velmi silným týmem FbC Hradec Králové a následně s nepříjemným soupeřem HAGA Pardubice. Částečně se tak opakuje los z minulého roku, kdy byla skupina velmi napínavá. Skupinu ještě doplňují DTJ Trutnov a Las Plantas.

V ligových zápasech bude mužský „A" tým bojovat v celostátní divizi, která byla minulý rok velmi vyrovnaná a do posledního kola bojoval Kolín o postup do národní ligy. Ale v silné skupině je potřeba pokora a od začátku poctivá práce bez ohledu na výsledky.

Mužský B tým by se měl pohybovat na čele své soutěže a trochu ustálit výsledky a vyvarovat se výkyvů. Potenciál na zlepšení čtvrtého místa určitě je.

„U žen je letos situace velmi zajímavá. Řada hráček studuje na vysokých školách a soupiska musí projít obměnou. Je potřeba doplnit a nabrat nové tváře, proto jsme se rozhodli přihlásit ženy do nově vznikající soutěže 3+1. Uvidíme, jaké budeme mít zkušenosti a jestli se podaří družstvo stabilizovat a nabrat další hráčky, pak bychom za rok zase chtěli přihlásit klasickou ligovou soutěž 5+1. Ale může to být divácky atraktivní zpestření. Navíc pro hráčky se otevírá větší prostor pro individuální růst, více pohybu, techniky, kontaktu s míčkem. Bude zajímavé být u zrodu této nové myšlenky," doplnil kolínský předseda.

V juniorech, dorostencích a starších žácích má kolínský tým řadu velkých talentů, ale bude důležité, jak kluci udrží tréninkovou a zápasovou morálku. Florbalem je potřeba se bavit, ale také ho brát poctivě a vážně.

U mladších kategorií by měla být nejdůležitější radost ze hry, touha bojovat, dát do zápasů i tréninků maximum a nesoustředit se na výsledky.

„Rádi bychom také od nového školního roku navázali bližší spolupráci se školami a zaštítili znovu školské turnaje, možná přišli s trochu novým modelem. Věřím, že se povede najít vhodný model pro všechny strany. Pro školy je výhodou, když budou mít naši pomoc a podporu a jejich žáci pak budou ve sportu úspěšnější," popisuje Petr Cícha.

Komplikací do sezony určitě bude situace kolem hal. „Nově se sjednotila velikost hracích ploch u mládežnických družstev, což zase trochu zmenšuje možnosti, kde domácí ligové turnaje pořádat. Do budoucna navíc nejsou vyloučené další změny. Zásadní tak je stavba nové kolínské sportovní haly, která pomůže všechny tyto problémy vyřešit," zdůraznil Petr Cícha.

Domovská hala pro mužský „A" tým bude i letos v Chlumci nad Cidlinou, pro další kategorie se stane domovskou halou především Zruč nad Sázavou.
U nejmladších kategorií se potom turnaje odehrají v Kolíně a okolí.