Dorostenky čekal v prvním zápase silný soupeř z Ústí a podobně jako nedávném turnaji v Liberci se Pitbullkám vstup do turnaje nevydařil. Ve druhém utkání dívky těsně o jednu branku nestačily na Jihlavu, ale proti Vinohradům i Brnu už Kolín vyhrál a díky dobrému postavení v tabulce přeskočil 1. kolo play-off.

Čtvrtfinále přineslo napínavý souboj se Znojmem. Pitbullky vedly už 4:1, Znojmo se sice v závěru nadechlo k tlaku, ale dokázalo už jenom snížit na konečných 4:3. V semifinále Kolín znovu nestačil na Ústí, soupeře z úvodního utkání skupiny, ale jelikož o třetí místo se nehrálo, mohly svěřenkyně trenéra Václava Loudy slavit zisk bronzové medaile.

„Našim cílem pro turnaje v Liberci a Brně bylo odjíždět s medailí. V Liberci jsme k tomu měly sice blízko, ale nakonec jsme skončily na hezkém čtvrtém místě. V Brně jsme se probojovaly až do semifinále, kde na nás čekalo Ústí. První polovina zápasu se nám herně povedla, ale bohužel Ústí proměňovalo svoje šance. Z Brna si tak odvážíme cenné zkušenosti i naši první bronzovou medaili z podobného turnaje. Udělali jsme skvělou tečku za povedenou sezónou. Za poslední rok vidím obrovský pokrok a jsem na tým pyšná,“ řekla kolínský kapitánka Pavlína Bohatová.

A další opora Adéla Hanesová dodala: „Třetí místo je úspěch, ukázaly jsme i v konkurenci velkých klubů, že můžeme hrát a vyhrát s každým, když bojujeme jako tým. Navíc úspěch je o to cennější, že v Kolíně musíme trénovat v malých, nevyhovujících halách.“

Junioři vstoupili do turnaje dobrým výkonem, ale soupeř na poslední chvíli zachránil remízu 4:4. V dalším zápase mladíci prohráli o dvě branky a podobně to bylo i v následujícím utkání proti Frýdku Místku. Z vyrovnaných zápasů ve skupině vyčníval pouze zápas proti Prague Tigers, který se vyloženě nepovedl.

Oba týmy na sebe shodou okolností narazily i v play-off. Pitbullové tentokrát ale podali mnohem koncentrovanější výkon a zápas byl otevřený až do posledních minut. Nakonec se ale přeci jen radoval z výhry 4:3 pražský tým. 

„Do všech zápasů jsme šli s touhou vyhrát a s maximálním odhodláním, ale často nás sráželo nepřesné zakončení. Nejlepší zápas jsme odehráli asi v play-off, i když to na výhru nestačilo, ale bojovali jsme jako tým a do dalších turnajů a ligy si odnášíme řadu zkušeností,“ poznamenal juniorský kapitán David Kiet Tran Chi.

Výraznou tváří juniorského týmu byl i gólman Lukáš Mareš, který k turnaji doplnil: „Celkově jsem s turnajem spokojen, i když nám chybělo pár klíčových postav a na soupisce jsme měli několik mladých hráčů, tak až na jedno utkání byly všechny zápasy vyrovnané a sahali jsme po bodech i v soubojích se zkušenějšími soupeři. Abychom mohli do příště přemýšlet o nejvyšších příčkách, chce to vyvarovat se zbytečných chyb a nervozity ve vyrovnaných zápasech.“

Petr Cícha