Výsledkově se sice příliš nedařilo, ale přípravné zápasy splnily svůj účel a hráči budou do budoucna těžit ze získaných zkušeností s kvalitními soupeři. Dorostenkám se také vstup do turnaje příliš nevydařil, ale následné zápasy daly zcela zapomenout na předchozí ročník, kdy dívky ve své kategorii skončily na posledním místě. Před letošním turnajem byl cíl bojovat o medaile a kolínská děvčata skutečně postoupila až mezi poslední čtyři týmy. Medaile nakonec sice nezacinkala, ale i tak je konečné čtvrté místo výbornou vizitkou kolínského florbalu a zúročila se tvrdá celoroční práce.

Nyní budou kolínští junioři a dorostenky reprezentovat Kolín a klub FBC Pitbulls Kolín na mezinárodním turnaji v Brně.

Proběhl také florbalový turnaj Jarda Cup 2019 v Kutné Hoře, kde se představilo dvanáct týmů. V tradičně silné konkurenci obhajoval prvenství z minulého roku kolínský Artroza team složený převážně z hráčů klubu FBC Pitbulls Kolín. Po dvou výhrách a remíze ve skupině postoupil obhájce rovnou do čtvrtfinále, které ovládl 4:0. A za celý turnaj nenašel kolínský tým přemožitele a po výhrách 5:3 v semifinále a 6:4 ve finále se radoval z dalšího cenného vítězství.

Navíc se nejlepším střelcem turnaje stal hráč Artroza teamu Martin Chyba a do All Stars týmu turnaje se dostali brankář Martin Lepší a střelec Jindřich Smejkal.