Turnaj bývá každým rokem velmi kvalitně obsazen a pravidelně se ho účastní i řada extraligových hráčů, nejinak tomu bylo i letos.

Kolínští hráči i přes nabitou konkurenci tradičně bojují o nejvyšší příčky a i letos patřili k černým koňům turnaje. Soupisku doplnili dva odchovanci, kteří nyní hrají v extraligových týmech, Walter Schubert v Chodově a Jakub Vrána ve Spartě.

V základní skupině mělo být největším šlágrem utkání se Zanzibar týmem, v jehož dresu nastupuje řada extraligových hráčů, včetně reprezentanta Michala Podhráského, který nedávno vybojoval s naší reprezentací bronz na mistrovství světa.

V tomto duelu Pitbullové podlehli 1:3, ale jiného přemožitele ve skupině nenašli. Po třech vítězstvích 2:1 a jedné bezbrankové remíze skončili po základní části na skvělém druhém místě a zajistili si tak přímý postup do čtvrtfinále.

Druhý den bylo na pořadu play-off a ve čtvrtfinále Kolín čekal tým Stará škola. Utkání bylo dlouho nerozhodné, ale pak na sebe vzal zodpovědnost Petr Novotný a zařídil výhru 3:0.

Následovalo semifinále a obvyklý turnajový sok Růžový Pežotci, v jehož dresu nastupuje většina hráčů z Hradce Králové. Přesto, že Kolín většinu času diktoval tempo hry, prohrál těsně 1:2 a čekal jej pouze boj o třetí místo.

V něm nastoupil proti týmu Morgan Boys složeného z přeloučských florbalistů. Touha po medaili převážila zklamání a Pitbullové prokázali svůj střelecký potenciál, když soupeři nasázeli rovných šest gólů. Tenisovým výsledkem 6:0 tak ukořistili cenné třetí místo.

„Turnaj je výborným zpestřením vánočních svátků a udržuje nás v rytmu před druhou polovinu ligové soutěže. Jakékoli umístění na stupních vítězů je v takové konkurenci skvělým výsledkem. Přesto jsme lehce zklamaní, protože jsme letos dali dohromady opravdu silný tým a finále nám uteklo jen o vlásek," řekl po turnaji hrající předseda kolínského klubu Petr Cícha.

„Jsem také rád, že se v kolínském dresu představili i naši odchovanci a věřím, že si to všichni dohromady užili, na hřišti i mimo něj," dodal.

Sestava: Šamánek, Lepší, Cimpl – P. Vrána, D. Horák, Schubert, Kouba, Kubka, J. Vrána, Novotný, Smejkal, Valášek, Vavrinec, Cícha, Louda.