Kolín – Merkur Praha 10:8

Do utkání vstoupil lépe Kolín, vedení zařídil Chyba, který se vrátil do sestavy po zranění kolene a začal svůj střelecký koncert.

Hra Kolína byla lepší, tlačil se do útoku, ale paradoxně se prosadili hráči Merkuru – 1:1. Remízový stav ovšem netrval dlouho. Dvě branky ze strany Kolína orámovaly devátou minutu. Chyba a Skoták zařídili vedení 3:1. První třetinu střelecky uzavřeli hráči hostí a stav byl 3:2.

Druhá třetina byla plně v režii Kolína. Jednobrankové vedení navýšil již v průběhu první minuty Chyba, který završil hattrick, ale nemělo to být z jeho strany ještě zdaleka vše. V sedmé minutě bylo vedení již o čtyři branky, když nejprve skóroval Chyba a následně sice Novotný nevyužil trestné střílení, ale přesilovou hru vzápětí zužitkoval opět Chyba. Poslední branku druhé části dali hráči Merkuru a stav byl 6:3.

Třetí třetina přinesla průběh, který se rozhodně neočekával. Hra Kolína se začala nepochopitelně rozpadat a soupeř se vrátil do zápasu. Během čtyř minut zaznamenal čtyři branky a rázem bylo srovnáno – 6:6. To ovšem nebylo vše, hráči Merkuru si připravili další šance a dvě dokázali proměnit – 6:8.

Situace byla pro Kolín kritická, ovšem ukázala se mentální síla Pitbullů. V desáté minutě snížil na rozdíl jediné branky Chyba. Třináctá minuta přinesla další zvrat dramatického utkání. Nejprve vyrovnal Kukal a vedení Kolínu vrátil Chyba, který po svém návratu vsítil sedmou branku v utkání. Konečnou podobu výsledku dal do prázdné branky Kubka a rozhodl, že Kolín si po průběhu plném zvratů připsal cenné tři body.

Branky: Chyba 7, Kubka, Kukal, Skoták. Třetiny: 3:2, 3:1, 4:5.

Vorms Praha – Kolín 0:10

Kolín byl v utkání znovu favoritem a na rozdíl od prvního střetnutí potvrdil svou roli bez zaváhání.

V průběhu první třetiny se střelecky prosadili Kubka, Kukal, Vavrinec, Novotný a Chyba. Pitbullové vedli 5:0 a dali utkání jasný řád. Brankář Lepší si dokázal poradit i s trestným střílením a vykročil za prvním čistým kontem 
v ročníku.

Druhá třetina se vyvíjela podobně. Byla patrná jasná převaha Kolína, padly další čtyři branky a stav byl 9:0. Do listiny střelců se postupně zapsali Vavrinec, Kukal, Kubka a Chyba.

Třetí třetina rozhodnutého zápasu už žádné drama nepřinesla a na kulatých 10:0 pro Kolín pečetil Kubka. Po jasném průběhu si Kolín připsal tři body do tabulky, Lepší si připsal první čisté konto a Pitbullové se přiblížili postupovým pozicím.

„Po dobrém vstupu do prvního zápasu se na hokejky trochu vkradla nervozita, ale jsem rád, že jsme se dokázali vrátit k naší hře a utkání dotáhnout do vítězného konce. Věřili jsme v naši sílu, nebyl důvod k nějaké panice. Druhý zápas byl jasnou záležitostí. Těší mě zodpovědná hra 
v obraně a čisté konto," řekl kolínský trenér Petr Vrána.

Branky: Kubka 3, Chyba 2, Kukal 2, Vavrinec 2, Novotný. Třetiny: 0:5, 0:4, 0:1.
Sestava: Cimpl, Lepší – Skoták, Vokál, Vavrinec – Daníček, Kukal, Kubka, Novotný, Chyba, Cícha.

(Marek Cimpl)