Divize

Kanonýři Kladno B - FBC Pitbulls Kolín 4:10

V prvním utkání zavítal na půdu Kladna, které v ambiciózní sestavě myslelo určitě na body. Ovšem Kolín předvedl výtečný vstup do zápasu a po brankách Horáka, Kloce, Kukala a Chyby už vedl 4:0 a Kladno střídalo gólmany.

Když Kukal přidal na začátku druhé třetiny další branku, zdálo se rozhodnuto. Ale florbal je kouzelný i tím, že zápasy jsou otevřené až do závěrečného hvizdu.

V závěru třetiny se Kanonýři dvakrát prosadili, ale po nahrávce Skotáka odpověděl ostrostřelec Chyba.

Úvod třetí části přinesl tlak Kladna a po dvou slepených gólech to začínalo vypadat na drama. Ovšem Kolín se rychle oklepal a nepřipustil žádné další komplikace.

Navíc závěr třetiny přinesl kanonádu. Po ose Skoták – Chyba zvyšovali Pitbullové na 7:4 a Kladno sáhlo po time-outu a hře v šesti bez brankáře. Ale jakoukoli chybu kolínští hráči tvrdě trestali a prosadili se do konce zápasu ještě třikrát.

Start98 Praha-Kunratice B - FBC Pitbulls Kolín 5:4

Ve druhém zápase cestovali Pitbullové do Prahy, kde je čekal neoblíbený soupeř Start98 Praha-Kunratice B.

Kolín sice více držel míček, ale chybělo přesné zakončení. A soupeř tvrdě trestal. Až za stavu 0:3 se Kolín vrátil do hry, když v přesilové hře snižovali Kukal a Skoták. Ale Start vždy našel odpověď a dokázal odskočit. I když se znovu prosadil Skoták po nahrávce Vokála a Jan Novotný.

V závěrečné hře bez gólmana si Kolín sice vypracoval nadějné příležitosti a srovnání měl na hokejce Janeček, ale Start nakonec svou pevnost ubránil.

I přes jednu prohru drží kolínští Pitbullové druhé místo v tabulce a jsou tak na postupovém místě do play-up o národní ligu.

Sestava: Lepší, Šamánek – Hlavatý, Skoták, Horák D., Vokál, Vrána J., Chyba, Novotný J., Kukal, Kloc, Janeček. Trenér: Petr Vrána.

3. liga juniorů

FbK Olymp Praha - FBC Pitbulls Kolín: Pitbullové 3:8

Pitbullové vstoupili do prvního zápasu velmi útočně a v 5. minutě se prosadil Vobořil po asistenci Petra Novotného. A za dvě minuty přidal Novotný i gól po souhře s Mrázkem.

Kolínský tým si během celého zápasu udržoval převahu a zápas kontroloval. Olymp sice na začátku druhé třetiny snížil, ale vzápětí gólově odpověděli Vácha, kterého výborným výhozem našel gólman Mareš, a mezi střelce se zapsal i kolínský kapitán Vidner, kterému na střelu nabil Vobořil.

Minutu před další sirénou se ovšem po zmatku v kolínském brankovišti znovu prosadil pražský tým. Ale třetí třetina už jednoznačně patřila modrobílým barvám. Postupně se prosadili v kolínském dresu Janeček, Vobořil, Sadil a Petr Novotný. Olymp jen korigoval a zápas skončil výhrou Pitbullů 8:3.

FBC Pitbulls Kolín: Pitbullové - VŠO FLORBAL CHODOV C 3:11

Ve druhém duelu čekal na Kolín nevyzpytatelný soupeř VŠO FLORBAL Chodov C.

První třetina byla výsledkově vyrovnaná a skončila smířlivě 1:1, podobný průběh měla i závěrečná třetina, kterou Chodov vyhrál jen 3:2, ovšem prostřední dějství se Kolínu vůbec nepovedlo a Chodov se prosadil hned sedmkrát, když excelovali zejména Teodor Jarý a Jan Prokop, kteří si v zápase připsali sedm, respektive šest kanadských bodů.

Sestava: Mareš, Moc – Jelínek, T. Mlynář, Čarnogurský, D. Kiet Tran – Vidner, Sadil, Janeček, Mrázek, Vobořil, Vácha, P. Novotný. Trenér: Petr Cícha.

PH+SČ liga dorostenců

Dorostenci odehráli svoje utkání v X3M Aréně Barrandov s Kostelcem nad Černými lesy.

Vlci TATRAN Kostelec nad Č.L. - FBC Pitbulls Kolín: Pitbullové 6:9

Kolínský celek vstoupil do utkání trochu vlažně, vytvořil si sice tlak, ale chybělo kvalitní zakončení. A soupeř z brejků trestal okénka v obraně. Po první třetině byl stav 3:2 pro Kostelec, za Kolín skórovali Humpolák a Hendrych.

Do druhé třetiny předvedl kolínský tým ještě horší start a během tří úvodních minut dostal tři góly. Ale trenér Pitbullů Jindřich Smejkal si vzal po třech minutách oddechový čas, v krátké pauze poladil kolínskou hru a po time-outu byl kolínský celek jako vyměněný.

Obrana byla jistá a stoprocentní byl i brankář Aleš Moc. K nepoznání byl i kolínský útok, který hýřil aktivitou a Pitbullové ještě ve druhé části snížili na 4:6 po brankách Humpoláka a Brože.

Třetí třetina už byla plně v režii Kolína, který předvedl ukázkový obrat a zvítězil 9:6.

Ve třetí části se prosadili dvakrát Kadlec s Humpolákem a jednou Kiet Tran. Výborný cit pro hru ukázal i Le Xuan, který si v zápase připsal tři asistence.

Sestava: A. Moc – M. Jelínek, J. Veselý, T. Humpolák, M. Le Xuan, Š. Mlynář – T. Mlynář, M. Brož, D. Kiet Tran, K. Kadlec, M. Hendrych. Trenér: Jindřich Smejkal.

Liga starších žáků

Starší žáci v letošní sezoně zatím trochu tápou, ale zase je to skvělá příležitost pro mladší žáky zkusit se vyhrát ve vyšší soutěži a získat cenné zkušenosti.

Opakovaně se na soupisce navíc objevují i hráčky z dívčí soupisky.

Výsledkově se sice turnaj nevydařil, i vzhledem k řadě zdravotních absencí, ale celkově se nejednalo o špatné vystoupení. Všichni svěřenci trenéra Václava Loudy poctivě makali a ukazovali svůj potenciál. V budoucnu se zkušenosti z podobných zápasů určitě vrátí.

FBC Pitbulls Kolín: Pitbulláci - TJ Lokomotiva Rakovník 2:4
SK Alien Nation Černošice - FBC Pitbulls Kolín: Pitbulláci 7:2
SK Florbal Benešov B - FBC Pitbulls Kolín: Pitbulláci 7:3

Liga mladších žáků

Za trenéra Hypeše tentokrát zaskočil na kolínské lavičce Hlavatý a výsledkově se opět jednalo o velmi povedený turnaj.

První zápas sice skončil nerozhodně 6:6 s Kanonýři Kladno jezdci, ale ve druhém utkání šli Pitbulláčci důrazně za vítězstvím a slavili cennou a zaslouženou výhru 4:2 nad XPS Network Tatran Střešovice.

Vítězství zároveň posunulo Kolín do finále turnaje a do souboje s dalším týmem ze Střešovic. Napínavý a vyrovnaný souboj nakonec se štěstím vyhrál zucastnise.cz Tatran Střešovice, který ovšem zvítězil 2:1 až po nájezdové loterii.
Další výborný výsledek kolínské mládeže.

FBC Pitbulls Kolín: Pitbulláčci - Kanonýři Kladno jezdci 6:6
XPS Network Tatran Střešovice - FBC Pitbulls Kolín: Pitbulláčci 2:4
zucastnise.cz Tatran Střešovice - FBC Pitbulls Kolín: Pitbulláčci 2:1 p

Liga elévů 3+1 – skupina 3

Elévové sice tentokrát na body nedosáhli, ale zase měli možnost poměřit se s elitními týmy a získat užitečné zkušenosti.

U dětského florbalu by mělo jít především o radost ze hry, ale samozřejmě je zároveň potřeba pracovat a posouvat se každým tréninkem.

(Petr Cícha)