Kolínští florbalisté nejdříve stabilizovali svou pozici 
v klidném středu tabulky a poslední turnaj je dokonce vrátil do hry o postup. Dvě vítězství znamenají příjemnou pozici, kdy mají Pitbullové do posledních čtyř zápasů ve svých rukou postup z nejvyšší regionální ligy do celostátní soutěže.

FBC Pitbulls Kolín – Králův Dvůr B 5:1

Kolín předvedl výborný vstup do zápasu. Hned ve druhé minutě gólově zúročil tlak Cícha po nahrávce Kubky. Druhá třetina se nesla opět v režii Kolína, jehož nemusela mrzet ani řada neproměněných šancí, protože se prosadili Kubka s Horákem. Obě gólové akce zakládal Psota, a půl minuty před druhou pauzou zvyšoval na 4:0 tvrdou ranou Chyba.

Pět minut před koncem zápasu sice Králův Dvůr korigoval gólem po hezké individuální akci Štěpničky, ale 
v závěru po krásné přesné nahrávce Skotáka pečetil střelou do odkryté branky Cícha na 5:1.

Branky: Cícha 2, Horák, Chyba, Kubka.

FKÚ Ovocné Báze – FBC Pitbulls Kolín 3:8

Kolín navázal na předchozí zápas a hned v úvodu otevřel skóre z brejku Cícha. Silný soupeř dokázal snížit a tvrdými střelami i nadále ohrožoval kolínského brankáře Lepšího, ten ale podal velmi kvalitní výkon a s jistotou zastavoval i nepříjemné střely.

Útoky Kolína byly o poznání nebezpečnější a především rozhodovalo produktivní zakončení. Do konce úvodní části dvakrát nabil Kubka Psotovi a ten svou tradičně silnou střelou bekhendem nekompromisně skóroval.

Hezkou kombinací se prezentovala i dvojice Chyba a Kukal, kdy druhý jmenovaný zakončoval rychlý protiútok gólem.

V zápase se začalo trochu jiskřit a bylo znát, že se hraje 
o hodně. Už na 5:1 pro Kolín zvyšoval Hlavatý, ale Ovocné Báze se snažily vrátit do hry gólem v závěru třetiny. Ovšem odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a v poslední minutě před pauzou zvyšoval Smejkal na 6:2 pro Kolín.

Ve třetí třetině přinesli svými góly klid na kolínské hokejky kapitán Kukal a ostrostřelec Chyba. V poslední minutě už jen snižoval za Ovocné Báze na 3:8 Kubelka.

„Jsem rád, že jsme i přes špatný vstup do sezony dokázali těžkou situaci překonat a že především nasazení v posledních zápasech splňovalo naše představy," uvedl trenér Petr Vrána.

Branky: Kukal 2, Psota 2, Cícha, Chyba, Kubka, Smejkal.
Sestava: Lepší – Skoták, Psota, Hlavatý – Cícha, Chyba, Smejkal, Kubka, Kukal, D. Horák.

Mladíci skončili třetí

K dalším zápasům nastoupili i elévové, kteří potvrdili tradičně skvělé výkony a umístili se na turnaji na třetím místě.

„Mám velkou radost, jaké výkony tým předvedl. Chyběla nám sice řada hráčů, ale 
v zápasech aspoň dostali šanci nováčci a předvedli výborné nadšení a zápal do hry, takže do budoucna je to pro kolínský florbal velký příslib," uvedl trenér Vlastimil Hypeš.

Celou sezonu se s užší soupiskou potýkají junioři a ženy, přesto dokázali junioři ve víkendových zápasech jednou vyhrát. Ženy i přes těsné výsledky na body nedosáhly.

Florbalisté dělají nábor

„Máme dveře otevřené pro všechny zájemce o florbal, takže pokud má někdo zájem poznat florbal na vyšší úrovni, tak rádi uvítáme na trénincích další nadšence," uzavřel předseda klubu Petr Cícha.