Tatran Střešovie B – FBC Pitbulls Kolín 5:13

Kolín vstoupil do zápasu trochu opatrně a vyčkával, jak se do herního projevu promítne zúžený kádr.

Skóre otevřel Kubka po nahrávce kapitána Kukala, ale do konce první části gólově dvakrát odpověděl Tatran a ujal se vedení.

Polovina druhé třetiny přinesla vyrovnanou podívanou. Nejdříve se prosadili Kukal, Chyba a po souhře s Cíchou Novotný. Tatran ale dokázal bleskově srovnat během pouhých patnácti sekund. Kolínské hráče to ovšem nepoložilo, ale naopak vybudilo k větší aktivitě a druhá třetina přinesla gólovou smršť.

Skoták se jako štírek protáhl z pozice obránce až před branku soupeře a nekompromisně zavěsil. Za třicet sekund zvyšoval na dvougólové vedení po narážečce
s Psotou Kubka, a střelecké hody ve druhé třetině dvakrát pečetil Chyba po rychlých akcích zpoza branky – 8:4 pro Kolín.

Tatran do závěrečné části otevřel svou hru, takže se šance přelévaly z jedné strany na druhou, ale gólman Lepší ukazoval jistotu a vynikající formu. Okénka v obraně pražského týmu se Kolínu dařilo využívat a hattrick završil Kubka. Celkem čtyři góly
v utkání zaznamenali Chyba
s Novotným.

Až v poslední minutě zápasu korigoval Tatran na konečných 5:13.

Branky: Chyba 4, Novotný 4, Kubka 3, Kukal, Skoták. Třetiny: 2:1, 2:7, 1:5.

FBC Pitbulls Kolín – Olymp Praha 4:3

Druhý zápas začal už po půlhodině, protože se jednalo o dohrávku a Kolín chtěl využít své rozehranosti a zbytečně v hodinové pauze nevychladnout.

Olymp by si výhrou pojistil postupové místo, ale Kolín chtěl ukázat, že i když se letos postup nepovedl, pořád patří
k favoritům soutěže.

První třetina byla překvapivě gólově jednoznačně v režii Kolína. Nejdříve se výbornou ranou prezentoval Novotný a následně dvakrát zavěsil míček pod horní tyčku Kukal – 3:0.

Výborně hrající Skoták si nešťastnou tečí dal vlastní gól a soupeř díky tomu snížil, ale na rozdíl tří branek zvyšoval opět Novotný.

Třetí třetina nabídla dramatickou podívanou. Hned třikrát odpykával na trestné lavici dvě minuty za fauly Kubka a Olymp dvakrát početní výhody využil. Navíc měl výhodu i trestného střílení, které ovšem zlikvidoval skvělým zákrokem Lepší.

V závěru zápasu rozhodčí signalizoval pětiminutové vyloučení pro hráče Olympu, ale Psota nevídaným sportovním gestem trest odvolal. Kolín i tak získal cenné vítězství.

„Cíl pro letošní sezonu zněl jasně, a to postup. Ovšem pořád je to jenom sport a stát se může všechno a podobné ambice mělo více týmů. Ovšem čtvrté místo je pro nás trochu kruté, protože jsou před námi na postupových příčkách soupeři, se kterými jsme bodovali. Vyrovnanou bilanci máme pouze s Olympem, Benešov ani Wildcats nás letos nedokázaly ani jednou porazit," uvedl předseda kolínského klubu Petr Cícha.

„Hlavním důvodem nepostupu je mizerná koncovka
v zápasech, kdy jsme měli jasnou herní převahu. Věřím, že se pro další sezonu podaří udržet osu týmu a že dokážeme ještě trochu posílit, abychom zaútočili na postup," dodal Petr Cícha.

Branky: Kukal 2, Chyba, Novotný. Třetiny: 3:0, 1:1, 0:2.
Sestava: Lepší – Skoták, Psota, Kukal, Kubka, Novotný, Chyba, Cícha. Trenér: Petr Vrána.