Tým FBC Pitbulls Kolín byl nalosován do skupiny I, kde čekali soupeři FBC Hradec Králové a Florbal Náchod, kteří hrají o soutěž výše než Kolín, a FBK Fat Pipe Vosy Praha a Prague Vikings. V minulém roce se Pitbullům podařilo dojít až do čtvrtého kola a na tento úspěch chtěli v letošním ročníku navázat.

Hradec Králové – Kolín 4:6

Domácí byli v utkání mírnými favority, ale průběh první třetiny ukázal, že papírové předpoklady nemusí platit. Hradec měl střeleckou převahu, ale od Kolína dostal lekci z produktivity. V 8. minutě se prosadil kapitán Kolína Kukal a do konce třetiny zvýšil náskok hostí po rychlém obtočení branky Chyba. Domácí v první části nenašli recept na výborně chytajícího Lepšího a výsledek po první třetině vyzněl pro hosty.

Druhá třetina nabídla obdobný obrázek jako ta první. Hradec se dostával do šancí, ale branku vstřelil Kolín. Podruhé v zápase se prosadil Chyba. Šanci na zvrat dostali Hradečtí v 10. minutě, když byl na trestnou lavici poslán Horák. Čtveřice Kolína bránila zodpovědně, ale stejně nedokázala zabránit úspěšné střele Lahučkého po rychlé krosové přihrávce.

Třetí třetina nezačala pro Kolín nejlépe, protože už ve 40. vteřině se prosadil Rychetník a snížil na rozdíl jediného gólu. Mezi 3. a 5. minutou přečkali Pitbullové oslabení po vyloučení Vokála, ale nakonec stejně kapitulovali. Svoji druhou ranku v utkání vstřelil Lahučký. Vyrovnávací branka měla být impulsem pro domácí, ale stal se přesný opak. V rozmezí dvou minut  se prosadili hráči Kolína, Chyba a dvakrát Kukal. Hradečtí sice v závěru korigovali Čížkem, na vítězství Kolína se ovšem již nic nezměnilo.

Branky: Chyba 3, Kukal 3. Třetiny: 0:2, 1:1, 3:3.

Kolín – Prague Vikings 9:1

Kolín byl v utkání favoritem a svou roli splnil bez výjimky. V první třetině se sice jeho hráči hledali, přesto dokázali vstřelit dvě branky. Nejprve využil přesilovou hru Cícha a třetinu uzavřel Chyba.

Ve druhé části náskok Kolína narostl na pět branek. Mezi střelce se zapsali Kukal, Cícha a znovu Kukal. Poté si  čestný úspěch připsali i Vikingové.
Závěrečná část jen potvrdila dominanci Kolína. Branku vstřelili Cícha, Horák, Novotný a Vokál. Pitbullové zaslouženě zvítězili 9:1 a připsali si do tabulky druhé vítězství.

Branky: Cícha 3, Kukal 2, D. Horák, Chyba, Novotný, Vokál. Třetiny: 2:0, 3:1, 4:0.

Vosy Praha – Kolín 2:9

V utkání si mohli hráči Kolína s předstihem zajistit postup a svému cíli šli vstříc od úvodní minuty. Po sedmi vteřinách udal ráz utkání Cícha. Do konce třetiny využili střeleckou převahu Kolína ještě dvakrát Chyba a třetinu uzavřel Cícha.

Začátek druhé třetiny přinesl v rychlém sledu tři branky. Nejprve připravil Lepšího o čisté konto Sova, Cícha poté završil hattrick, ale i Vosy si nachystaly odpověď díky  Hlaváčkovi.

Kolín se nemohl ve druhé části dostat do hry a v 10. minutě mohl poděkovat Lepšímu, že dokázal chytit trestné střílení. O druhé pauze dokázal trenér Petr Vrána svůj tým probudit a třetí třetina byla opět v režii Kolína. Do střelecké listiny se zapsali Kukal, Chyba, Kukal a Vokál.

Branky: Cícha 3, Chyba 3, Kukal 2, Vokál. Třetiny: 0:4, 2:1, 0:4.

Kolín – Náchod 3:6

Poslední utkání mělo rozhodnout o vítězi skupiny I. Kolínu vyšel perfektně začátek střetnutí a v polovině třetí minuty vedl 2:0. Nejprve Chyba předvedl své oblíbené zakončení zpoza branky a hned po vhazování skóroval po průniku středem Novotný. Po získání náskoku Kolín poctivě bránil, ale nakonec stejně kapituloval. Ve 14. minutě snížil Bachtík.

Na začátku druhé třetiny ovšem vrátil Kolínu náskok dvou branek Kukal po přihrávce Cíchy. To bylo ovšem ze strany Kolína vše a projevila se únava a některá zranění úzkého kádru. V 8. minutě nedokázal Kolín ubránit oslabení a o chvíli později si hráči Náchoda našli odražený míček – 3:3. Ve 14. minutě šel Náchod poprvé do vedení, když se Janíček pohotově zorientoval před brankou.

Třetí třetina byla v režii Náchoda, který si přál odvetu za vyřazení z Poháru právě Kolínem v minulém roce. Do konce zápasu se ještě dvakrát do střelecké listiny zapsal Janíček a uzavřel hattrick. Kolín nakonec prohrál 3:6.

„Pohár je pro nás dobrou prověrkou před novou sezónou a jsem rád, že jsme začali úspěšně. Nyní se ale už koukáme směrem k dalšímu zápasu s Chrudimí, kterou jsme sice minulý rok porazili 12:3, ale letos očekáváme tuhý souboj s kvalitně připraveným soupeřem," uvedl trenér Petr Vrána.

Branky: Chyba, Kukal, Novotný. Třetiny: 2:1, 1:3, 0:2.
Sestava: Cimpl, Lepší – D. Horák, Psota, Skoták – Cícha, Chyba, Kukal, Novotný, Vokál.

(Marek Cimpl)