Premiérová sezona tak měla být především seznamovací, ale už první zápasy ukázaly, že by kolínští hráči mohli mířit hodně vysoko. Nakonec to byl do posledních dvou zápasů souboj o jedno ze dvou postupových míst do play-up o národní ligu.

V prvním zápase vyhráli Pitbullové 10:5 nad rezervou superligových Bohemians, a pokud by vyhráli i poslední zápas a Kobylisy ztratily, tak by se posunuli na druhé postupové místo.

Fandové sportu, pozor: Startuje jarní Fortuna TIP liga. Vyhrajte dres reprezentace!

První předpoklad byl splněn, když Kolín těsně o branku zvítězil nad jednoznačným lídrem tabulky, týmem Vinohrad. Bohužel Kobylisy zvítězily nad rezervou Bohemians 4:2 a radovaly se z postupu.

Oba zápasy musel Kolín pořádat kvůli nevyhovujícím kolínským halám v Chlumci nad Cidlinou.

„V obou zápasech nás hnali dopředu neúnavní fanoušci a moc jim děkujeme, že si v hojném počtu našli cestu i do našeho azylu v Chlumci. Konečné čtvrté místo je skvělý výsledek a nejlepší prezentace kolínského florbalu, i když v první chvíli jsme cítili lehké zklamání, že nám o pouhé dva body unikl postup do bojů o národní ligu. Každopádně výborné výkony jsou pro nás impulsem do další sezony, abychom ještě přidali a zkusili opět bojovat o přední příčky," uvedl Petr Cícha, předseda kolínského florbalového klubu FBC Pitbulls Kolín.

Sestava: Lepší, Šamánek – Skoták, Psota, Hlavatý, D. Horák, Malínský – Cícha, Chyba, Kukal, Kubka, Louda, Smejkal, Kloc. Trenér: Petr Vrána.

Mohlo by vás zajímat: Začal jarní úklid, ke slovu přijdou košťata i stroje

STARŠÍ ŽÁCI MAJÍ FORMU

Skvělou formu potvrzuje i kolínský tým starších žáků FBC Pitbulláci Kolín, kteří nejdříve jasně porazili tým Černých andělů 6:1 a poté si poradili se Sparťanským 'D' týmem 2:1. Oba zápasy zdobila bojovnost a rychlost. Dvě výhry ve skupině poslaly kolínské hráče do finále turnaje. Tam si kolínský tým poradil s FBK Draci 9:5. Po třech výhrách a 1. místě si tak Kolín zahraje na dalším turnaji ve vyšším výkonnostním koši.

Sestava: M. Pilch – Burda, Kratochvíl, Veselý, Holoubek, Liška, Brunclík – Kadlec, Le Xuan, Mlynář, Mach, Košata, Hendrych, Hamar, Hába, Šlechta, Klepal. Trenéři: V. Hypeš, J. Smejkal., V. Louda.

MLADŠÍ ŽÁCI TŘIKRÁT VYHRÁLI

Úspěšné jsou ale i další družstva florbalového týmu FBC Pitbulls Kolín. Mladší žáci navázali na výborné výsledky svých starších spoluhráčů a zejména díky týmovému výkonu, pevné obraně a efektivní koncovce slavili tři zasloužené výhry a jednu velmi těsnou prohru. Odměnou tak bylo druhé místo na turnaji a další ukázky síly kolínského florbalu.

Výsledky: Florbal Jesenice 5:1, Panthers Praha B 4:1, Viking TJ Sokol Kobylisy B 8:2, Wizards DDM Praha 10 black 1:3.
Sestava: V. Franc, Novák – J. Franc, Hlavatý, Hanesová, Siňorová – Klepal, Šlechta, Paďour, Dokonal, Špírek, Smolík, Hlavička Trenéři: V. Hypeš, J. Smejkal, V. Louda.

Přečtěte si: V nemocnici otevřou ambulanci dětského lékaře

ŽENY V OSLABENÍ BRALY BODY

Výkonnostně jdou v posledních zápasech nahoru i ženy a dorostenky. Ženy kvůli různým zdravotním komplikacím odjely na svůj turnaj v minimálním počtu 5+1, ale bojovností a nasazením hráček v poli i v bráně naprosto smazaly rozdíl v počtu lidí na soupisce.

Projevila se tak kvalita kolínských hráček, které od začátku přehrávaly početnější Slávii a zápas dotáhly zaslouženě do vítězného konce 3:2. Bohužel v závěrečných vteřinách se zranila Bára Hofmannová, takže se dohrávalo v oslabení a nad dalším zápasem visel otazník kvůli počtu hráček. Ale velké sportovní gesto ukázal tým Cirkus Praha, který solidárně nastoupil také v nižším počtu hráček a utkání se tak odehrálo se čtyřmi hráčkami v poli na obou stranách. Soupeř zaslouženě slavil vítězství 9:2, ale kolínské hráčky si za odhodlání a výkony zasloužily sympatie a potlesk celé haly.

Sestava: Lejnarová – Hadrovská, Novotná, Hofmannová, Pelikánová, Kopecká. Trenéři: P. Cícha, J. Smejkal, V. Louda.

Čtěte: Inkluze znamená více peněz, ale i rizika

SOUPISKA DOROSTENEK SE ROZRŮSTÁ

Naopak soupiska dorostenek se příjemně rozrůstá a příznivě se to projevuje i na výkonech. V prvním zápase s Vinohrady sice kolínské hráčky na body těsně nedosáhly (1:4), ale ve druhém zápase se Spartou šly hráčky nekompromisně za vítězstvím a slavily cenné tři body (6:5). „Do týmu se navíc daří úspěšně zapojovat nové florbalistky," potěšilo trenéra Petra Cíchu.

Sestava: Semotamová, A. Hálová – Klepalová, Dusbabová, An. Chocholová, Ad. Chocholová, Tomášková, Krulická, Volejníková, Bohatová, Vejdělková, M. Hálová. Trenéři: P. Cícha, J. Smejkal, V. Louda.

(Markéta Kukalová)

Nenechte si utéct: Expedition Scrab vyhrála dvojice mladíků z Kolína