V další fázi soutěže narazí Kolín o víkendu na těžší soupeře: Athletics Praha, Sparta Praha, Spartak Pelhřimov, C.S.K.A. Hlásná Třebaň.

Orel Přelouč - FBC Pibulls Kolín 0:5. Utkání mělo být jednoznačnou záležitostí pro kolínský tým. Soupeř však dlouho odolával a dokonce po několika brejkových situacích sahal po vedení. Definitivní odpor soupeře zlomil Kolín na začátku závěrečné třetiny. Juniorský kapitán Smejkal využil souhry s Filipem a zvýšil na 3:0.

Branky: Filip, Hartman, Kukal, Psota, Smejkal.

FBC Pibulls Kolín - Tornádo Barrandov 5:4. Ve druhém zápase čekal Kolín o poznání silnější soupeř, který byl zároveň pasován do role favorita celé skupiny. Tornádo začalo drtivým náporem a v polovině třetiny během pouhých 40 vteřin přišel dvakrát trest za kolínskou pasivitu. Lichotivý výsledek 1:2 znamenala pro Kolín krásná střela Smejkala. Bouřka na kolínské střídačce během přestávky vrátila Pitbully do zápasu. Zlepšený výkon, důraz a pohotová střelba přinesly ovoce a střední část vyhrál Kolín 3:0. To rozhodlo.

Branky: Smejkal 2, Hartman, Psota, Vrána.

FBC Pibulls Kolín - FbC Maddox Přelouč 6:1. Oba rivalové se již několikrát potkali v lize, kde jsou zápasy zpravidla velmi vyrovnané. Scénář pohárového utkání však od prvních minut vypadal zcela jinak. Již ve třetí minutě vedl Kolín po trefách Kukala s Psotou. Hlavní hvězdou se ukázal Smejkal, který se sám prosadil hned třikrát a ještě si připsal jednu gólovou asistenci.

Branky: Smejkal 3, Cícha, Kukal, Psota.

FBC Pibulls Kolín - FBC Kralupy nad Vltavou 4:4.
Kolín měl již před zápasem zajištěn postup z prvního místa, a proto do zápasu vstupoval s klidnou hlavou a chutí si zápas užít. Bohužel po několika osobních soubojích se začal zápas kouskovat a přibývalo na obou stranách nečistých zákroků. Vrcholem byl zkrat kralupského Tesaříka, který plivl na kolínskou střídačku a holí zranil kapitána Novotného. Kolín se proti řízení zápasu a chování hráče Kralup ohradil a bude požadovat prošetření celé kauzy.

Branky: Josef 2, Cícha, Horák.