Jako obvykle přijeli poměřit své síly i závodníci a koně z okolních stájí. Kromě začínajících jezdců a koní na závěr představili své jezdecké dovednosti i zkušení jezdci, kteří reprezentují kolínský klub na celorepublikových soutěžích.

Finále kolínského klubového seriálu bylo tentokrát spojeno s každoročním mikulášským programem pro nejmenší. Celé sobotní klání se proto neslo v duchu masek. A to jak jezdců, tak koní. Celoodpolední program byl zakončen vyhlášením a odměněním nejlepších masek, které zvolili sami účastníci závodů a diváci. Soutěž o nejlepší masku vyhrálo pekelné spřežení, které přijelo až ze Skvrňova. Nechyběl ani Mikuláš v doprovodu čertů a anděla, který dětem rozdal dárečky.

Nenudili se ani rodiče. Při sledování jezdeckých soutěží a masek se mohli v chladném počasí zahřát výborným svařákem nebo jinými dobrotami.

Další seriál klubových soutěží Stáje Václav Kolín se připravuje na jaro příštího roku. Je otevřen všem koním a jezdcům bez omezení. Zúčastnit se mohou závodníci z širokého okolí včetně nejmenších dětí.