„Čeká nás další utkání ve skupině A2, ve kterém chceme prolomit prokletí a konečně si z Hradce Králové přivést výhru,“ uvedl asistent trenéra Filip Rytina.

Při pohledu na tabulku je jasné, že se bude jednat o velmi důležité utkání, jelikož Medvědi ztrácí pouhou jednu výhru na svého soupeře a stále chtějí pomýšlet na účast minimálně v předkole play-off.

V týmu Hradce Králové je hned pět cizinců, kteří hrají v týmu trenéra Peterky prim. Začněme hráči, kteří působili v Hradci již v minulé sezoně, trojlístek Sedmák, Lošonský a Stamenković doplnil před touto sezonou střelec Tresač a během Vánoc se k týmu připojil i Srb Nemanja Barac. Tato pětice zapisuje v průměru přes 58 bodů na utkání a právě v zastavení útočného potenciálu těchto hráčů bude záviset případný úspěch kolínského týmu.

Z českých hráčů se nejvíce prosazuje Ondřej Peterka spolu s Davidem Pekárkem, který ovšem pro zranění chyběl Hradci v několika posledních zápasech. Last minute posilou je pak Filip Halada, který se k týmu Sokolů připojil před nedávnem, když ukončil své angažmá ve slovenské Handlové.

„Budeme se snažit odrážet především od kvalitní obrany a rychlého přechodu do útoku. Vzhledem k tomu, že jsme dlouhodobě v nižší sestavě hráčů, budeme se muset koncentrovat i na dobrý obranný doskok, abychom nedávali Hradci druhé či třetí šance na skórování,“ podotkl Filip Rytina.

Utkání v hale Třebeš začíná v 19 hodin.