Filipa Podmola nezastavila ani zdravotní komplikace. „Během jízdy mi ve vzduchu vypadlo rameno, když jsem se ve vzduchu sápal po motorce. Podařilo se mi ho ale nahodit zpět a mohl tak závod dokončit. Skvělé, že to tak vyšlo,“ hlásil po triumfu.

Do finále se dostalo šest jezdců. Nejvíc bodů (132) získal podle porotců Filip Podmol. Přitom po čtvrtém skoku musel překonat zmíněný problém. Jednalo se o trik Seat Grab Superman, při němž se závodník vznese nad letící stroj ve vzduchu.

„Motorka uletěla o trochu víc, než jsem čekal, a při jejím chytání jsem si vyhodil rameno. Dopad byl pak velmi bolestivý,“ popsal hodně nepříjemný okamžik.

Filip se ale nevzdal a dokázal si poradit. „Legendární Josh Sheehan mě naučil, jak si sám nahodit rameno. Jakmile jsem s motorkou zabrzdil a sesedl z ní, zatáhl jsem rukama za špičky bot a dál pokračoval v jízdě. Sice jsem se bál, jestli mi rameno zase nevypadne, ale vydrželo,“ vrátil se drsnému momentu.

To, že porazil slavného bratra, ho příliš nepřekvapilo. „Libor se poslední dobou věnoval převážně přípravě na dakarskou rallye, to já jel freestyle motokros naplno,“ poznamenal Filip.