„Po vyrovnané domácí bitvě s Nymburkem, kterou jsme mohli dotáhnout do zdárného konce, se teď již plně soustředíme na utkání v Olomouci, kde chceme jednoznačně uspět,“ hlásí kolínský asistent Filip Rytina.

Oba týmy mají rozdílný vstup do sezony. Zatímco Kolín v úvodním kole doma nestačil na Nymburk, když prohrál rozdílem pouhých pěti bodů 86:91, výběr trenéra Skibniewskiho zvítězil na domácí palubovce proti nováčkovi z Jindřichova Hradce 100:92.

Tým Olomoucka, který bude nově hrát utkání Kooperativa NBL v Olomouci a ne v Prostějově, se prakticky od jádra změnil. Novým trenérem se stal Polák Robert Skibniewski a z loňské sestavy zůstal pouze rozehrávač Lukáš Feštr spolu s Erikem a Adamem Klepačovými a Dominikem Štěpánem.

Novými tvářemi jsou pak rozehrávač Rostislav Jirák, který přišel z Nymburku, ex-hradecký Filip Halada a navrátilec ze Svitav Marek Sehnal. Zahraniční legii pak tvoří rozehrávač Kenneth Carpenter a pod košem operující Demajeo Wiggins, který byl v 1. kole Kooperativa NBL s 25 body nejlepším střelcem svého týmu.

„Hlavním úkolem našich hráčů bude zastavit přechodovou fázi soupeře a zamezit rychlému protiútoku se snadným zakončením, a také eliminovat kombinaci pick’n’roll dvojice Carpenter – Wiggins,“ dodal Rytina.

Utkání v Olomouci začíná v 18 hodin.