Favorit opět padl. Do čela se dostalo SKP Kolín B

Kolín /FOTOGALERIE/ – Zavedené pořádky se mění. Futsalisté Borky ligy prohráli druhé utkání v řadě a díky tomu opustili první příčku ve druhé lize Okresní soutěže. Do čela se vyhoupla rezerva SKP Kolín, která má na čele nyní náskok tří bodů. A právě souboj prvních dvou celků tabulky bude k vidění tuto neděli. Šlágr kola se hraje od 18.30 v hale Stap bar.

5.2.2016

Z utkání Nučice - Kutná Hora (10:2).Foto: Iveta Kalousová

Hero Team – Kouřim 7:9

„Zápas plný očekávání nás čekal proti Kouřimi. Po minulém utkání, kdy jsme s naší hrou byli poměrně spokojeni, zavítal na naše domácí hřiště soupeř, se kterým bylo první střetnutí dost vyrovnané. Bohužel jsme vůbec nezvládli první poločas, kdy se nám nedařila kombinace a soupeřovi vyšlo téměř vše. Navíc jsme se více než na hru soustředili na spíše podprůměrný výkon rozhodčích, kteří v prvním poločase vynesli velké množství sporných výroků a naopak spoustu věcí nechali bez povšimnutí. Poločasový výsledek 0:6 pro nás nebyl příliš lichotivý, a tak o přestávce došlo k poměrně razantní promluvě v týmu," konstatoval vedoucí týmu Hero Ondřej Chaloupka.

„Do druhého poločasu jsme však nastoupili jako úplně jiný tým a po pár minutách jsme začali manko v počtu vstřelených branek umazávat. Bohužel v jednu chvíli, kdy náš nejlepší hráč Lukáš Fedor šel sám proti brankářovi, došlo k nešetrnému zásahu jednoho z rozhodčích do hry, což nikdo z nás nepochopil. Sice nás tento okamžik měl rozhodit, spíše nás ještě více namotivoval minimálně k vyrovnání skóre. Navíc když
v posledních minutách měl soupeř již pět faulů. Bohužel této výhody se nám nepodařilo naplno využít. Myslím si, že pro diváky to bylo velmi dobré utkání, ve kterém padlo mnoho hezkých i úsměvných gólů," dodal Ondřej Chaloupka.

„Do utkání jsme šli skoro
v plné sestavě a po pátečním a sobotním tréninku jsem čekal, že hráči budou unavení. Ale první poločas nám vyšel nad očekávání. Po pěkných kombinacích jsme během deseti minut vedli 3:0 a do konce poločasu jsme přidali další tři branky a byli jsme spokojení. Stálo při nás i štěstíčko, když soupeř asi dvakrát trefil brankovou konstrukci," poznamenal vedoucí Kouřimi Milan Švorba.

„Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem udržet nulu na kontě inkasovaných branek, ale náskok 6:0 nás natolik uspokojil, že jsme brzy inkasovali gól střelou z dálky a brzy další branku po pěkné kombinaci soupeře. Heru najednou narostlo sebevědomí a začalo se mu dařit. Zápas se začal dramatizovat, ale vždy jsme dokázali dát branku a udržovat si mírný náskok. Za stavu 6:9 byla proti nám nařízena diskutabilní penalta, kterou soupeř proměnil. Pak už se naštěstí skóre nezměnilo a my zvítězili 9:7. Skóre druhého poločasu bylo děsivých 3:7 a s tím rozhodně spokojeni nejsme," dodal Milan Švorba.

Branky: Fedor 4, Kareta 2, Rak – Novák 3, Svoboda 2, Královský 2, Aubrecht, Macháček. Poločas: 0:6.
Hero: Bláža – Eliáš, Fedor, Chaloupka, Kareta, Kroutil, Rak, Sklenařík, Polívka.
Kouřim: L. Havránek – Aubrecht, M. Havránek, Burian, Královský, Macháček, Novák, Světnička, Svoboda.

Nučice – Kutná Hora 10:2

„Do tempa jsme se tentokrát dostávali pozvolněji, ale
s přibývajícím časem rostlo i sebevědomí. Skóre otevřel
v 5. minutě Marek Šulc. Poté nás několika výbornými zákroky podržel Mirek Svoboda, který roste zápas od zápasu. Ve 12. minutě během jednoho střídání vstřelil tandem Kubalík – Pačes tři branky, po tomto střídání soupeř rezignoval. Do konce zápasu stačili oba naši střelci vstřelit shodně čtyři branky a skóre se letos již popáté zastavilo na dvouciferné hodnotě," potěšilo vedoucího Nučic Jana Vedrala.

Branky: Pačes 4, Kubalík 4, Šulc, Janouch – Lagron, Jeřábek. Poločas: 5:1.
Nučice: Svoboda – Chromý, Janouch, Kubalík, Miňovský, Pačes, Šulc, Vedral, Jelínek.
Kutná Hora: Kratochvíl – Jeřábek, Kalfiřt, Kraus, Lagron, Šibrava, Zajíc.

Borky liga – Play or Die 6:10

„Odehráli jsme víceméně podobné utkání jako minulý týden. Soupeř si vypracoval více brankových příležitostí a zaslouženě vyhrál. Měli jsme ještě naději po kontaktním gólu na 7:6, ale naopak se prosadil soupeř, což de facto rozhodlo utkání. Teď nás čeká klíčový zápas s SKP a ten chceme zvládnout," řekl brankář Borky ligy Adam Knap.

„Do utkání jsme byli patřičně nahecovaní a chtěli jsme potvrdit naše zlepšující se výkony. Od první minuty bylo znát, že se v malé hale bude hrát ve velkém tempu a akce střídala akci. Na začátku jsme šli dvakrát do vedení, ale soupeři se pokaždé podařilo rychle srovnat. Postupem času jsme soupeře více a více tlačili a nakonec z toho pramenily naše branky. Nad soupeřem jsme vyčnívali hlavně v přesnosti kombinace, čtení hry a především naší zarputilostí a bojovností. Krásný zápas, který se nesl v duchu fair play, a naše zasloužené vítězství nás opravdu těší. Perfektní výkon podal především Jirka Zábraha, který byl k nezastavení a měl svůj den. Myslím si, že on si zasloužil vizitku nejlepšího hráče utkání, i když i Kuba Kovařík hrál velmi dobře. Jsem na svůj tým hrdý za skvěle odmakané utkání," uvedl vedoucí týmu Play or Die Jakub Havrilko.

Branky: Tafel 2, Linhart 2, Urban, Vraný – Kovařík 4, Zábraha 4, Brant, Havrilko. Poločas: 4:6.
Borky liga: Knap – Cimpl, Hanuš, Linhart, Pasker, Puk, Tafel, Urban, Vraný.
Play or Die: Černý – Borský, Brant, Havrilko, Kovařík, Mottajčík, Teplý, Stempák, Vlasák, Zábraha.

Libodřice – SKP Kolín B 4:7

„Úvod zápasu patřil hostům, kteří hned ze své první střely vstřelili branku. Naše hra postrádala přesnost a tím jsme umožňovali soupeři další šance, které s lehkostí proměňoval v góly. Z naší strany přišlo zlepšení a také jsme si vytvořili slibné šance. Po výhozu Kopeckého hlavičkoval Králík, ale orazítkoval pouze břevno. V další šanci se ocitl Hrstka, ale jeho pokus skončil na tyči. Naše aktivita byla nakonec odměněna krásným gólem. Hrstka předvedl sólo přes půl hřiště, narazil si balón
s Lancem a předložil přihrávku Němcovi, na kterého už zívala prázdná branka. Hosté nám nakonec odskočili na rozdíl pěti branek a zdálo se, že je rozhodnuto. Nám se však podařilo utkání třemi brankami ještě zdramatizovat a upravit na konečných 4:7. Po celý zápas jsme měli řadu šancí, ale naše pokusy zastavila konstrukce branky, nebo nás vychytal brankář Pluhař. Bohužel hosté využili svých zkušeností a každou šanci využili, což se ukázalo jako rozhodující faktor," podotkl vedoucí Libodřic Marek Hovorka.

„Do utkání jsme vstoupili
s tím, že budeme vycházet ze zabezpečené obrany a nebudeme dělat chyby jako v minulém zápase. V úvodu jsme dali gól a k tomu pak přidali další dva. Zbytek prvního poločasu jsme soupeře nepustili do většího ohrožení naší branky, v níž podal velmi dobrý výkon Michal Pluhař.
V druhém poločase jsme vedli už 6:1 a trochu polevili a soupeř snížil na rozdíl tří branek. Ale i tak jsme dovedli zápas do vítězného konce a vyhoupli se do čela tabulky. V příštím kole nás čeká favorit skupiny, tým Borky liga," konstatoval vedoucí SKP Kolín B Petr Kloboučník.

Branky: Němec 2, Müller, Kopecký – T. Hovorka 2, M. Moravec 2, Kloboučník, J. Hovorka, Pěkný. Poločas: 1:3.
Libodřice: Kopecký – Hovorka, Hrstka, Králík, Lanc, Müller, Němec, Pohanka, Šafránek.
SKP Kolín B: Pluhař – J. Hovorka, T. Hovorka, Kloboučník, M. Moravec, Pěkný, Škopek, Velčovský, Kudláček.

Statistika

Pořadí: 1. SKP Kolín B 27, 2. Borky liga 24, 3. Nučice 24, 4. Play or Die 19, 5. Kouřim 15, 6. Libodřice 7, 7. Kutná Hora 3, 8. Hero Team 0.
Program dalšího kola, neděle: Play or Die – Nučice (14, Stap bar), Kouřim – Libodřice (15, Stap bar), Kutná Hora – Hero Team (17.15, Bios), SKP Kolín B – Borky liga (18.30, Stap bar).

5.2.2016 VSTUP DO DISKUSE

Kulturní tipy z Kolínska

František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Střední Čechy – Vydrží, nebo lze očekávat změny? Řeč je o pevnosti aktuální středočeské koalice, v jejímž případě se zdá, že navenek vyvřelo dlouhodobější napětí. A vlastně i spory.

S Deníkem za zábavou. Kam se podíváte?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled zajímavých událostí v regionu.

ANKETA: Půjdete k volbám?

Kolínsko - Ptali jsme se obyvatel Kolínska, zda půjdou volit.

Zdravotně postižení z celého regionu se sjeli na podzimní ples

Kolín /FOTOGALERIE/ – Již po patnácté uspořádalo vedení Domova Na hrádku z Červeného Hrádku v Bečvárech Podzimní ples pro osoby se zdravotním postižením, tentokrát si pro něj vybralo prostory Městského společenského domu v Kolíně.