Mladí Medvědi, kteří dosud až na malé výjimky neměli žádné zkušenosti s nejvyšší mládežnickou soutěží, ukázali, že dělají čest jménu svého klubu. Soupeřů se nezalekli a v obou zápasech dokázali zvítězit. Především vítězství nad Sokolem Pražským bylo pro všechny velkým a příjemným překvapením.

BC Kolín – Sokol Pražský 88:83

Hned v prvním utkání ukázal Sokol Pražský kolínským juniorům, jaký je rozdíl mezi ligou, kterou Kolín doposavad hrál, a extraligou. Obrovské nasazení a agresivní hra pod oběma koši působily domácím hráčům velké problémy. V poločase vedl soupeř o čtyři body.

Mladí Medvědi se ale nevzdali. Do druhého poločasu zlepšili hru v obraně, nenechávali už soupeře dávat snadné koše a trpělivou hrou v útoku pomalu překlápěli stav skóre ve svůj prospěch.

V poněkud nervózním závěru, kdy oba týmy měly problémy s úspěšným zakončením svých akcí, pak ukázali pevnou ruku při trestných hodech a mohli slavit hned ve svém prvním extraligovém utkání první vítězství.

Bodově Kolín táhli především Lukáš Kosík, Kevin Týml a Filip Somberg. „Pochvalu ale zaslouží všichni hráči,“ podotkl trenér Miroslav Sodoma.

Sestava a body Kolína: Kosík 21, Týml 17, Somberg 16, Vacek 14, Merta 9, Vetor 5, Vítek 4, Švesták 2, Vlček. Čtvrtiny: 32:28; 48:52; 70:66.

BC Kolín – BK Loko Plzeň 87:48

Do druhého utkání vstoupili kolínští hráči poučeni ze sobotního klání a nenechali se zaskočit soupeřovou hrou. „Nutno podotknout, že hra plzeňského týmu nebyla zdaleka tak agresivní, ale bylo to dáno i soustředěnou hrou našich kluků,“ pochvaloval si Miroslav Sodoma.

Medvědi se od začátku snažili diktovat tempo a ráz hry a postupně navyšovali svůj náskok. Poločasové vedení o šestnáct bodů dávalo naději na další vítězství.

I ve druhém poločase předváděli kolínští hráči rychlý nátlakový basket, ale jakékoliv polevení v obraně znamenalo okamžitě bodový přísun do domácího koše. Přesto opět týmovou hrou mladí Medvědi dokráčeli k jasnému vítězství.

Výborným výkonem se prezentoval Tomáš Merta, který dosáhl na basketbalisty velmi ceněný triple-double (dvouciferný počet ve sledovaných ukazatelích – 17 bodů, 16 doskoků, 10 získaných faulů, který podpořil ještě 7 asistencemi a 6 zisky).

Následující utkání čekají kolínské juniory na hřištích soupeřů, a to proti YDEA KONDOR Liberec (12.10.) a Slavoj BK Litoměřice (13.10.).

Sestava a body Kolína: Kosík 19, Merta 17, Somberg 13, Vlček 13, Vetor 7, Týml 6, Vacek 6, Švesták 4, Vítek 2. Čtvrtiny: 17:11; 41:25; 65:37.