První nejcennější medaili získal junior Jakub Schierl, pro něhož to bylo vůbec první vítězství v pohárovém závodě.

„Když jsem se před závodem dozvěděl, že výborně jezdící David Zadák nebude startovat, moje ambice rázem vzrostly. Věděl jsem, že mám šanci vyhrát," uvedl Jakub Schierl.

Podle toho také zvolil taktiku, která slavila úspěch. „Chtěl jsem být po startu na čele a jet rychle první kolo. To se mi ze začátku dařilo, dokonce jsem si i vybudoval menší náskok, ale kvůli několika chybám v technice jsem ho zase ztratil. Po prvním kole jsem nastoupil znovu, vypracoval si náskok a ten udržel až do cíle. Bylo to moje první vítězství v Českém poháru, takže jsem velice spokojený," dodal vítěz, za nímž dojel na čtvrtém místě Ondřej Hátle.

Skvěle si mezi juniorkami vedla Lucie Krupová, která sváděla tuhý boj s Terezou Vaníčkovou. Bitvu nakonec vyhrála.

Mezi muži se dařilo Tomáši Paprstkovi. Hvězda Expres CZ Scott Teamu se od začátku držela v popředí a v polovině závodu se utrhla do trháku s Jaroslavem Kulhavým. Ve spurtu slavil olympijský vítěz, Paprstka dojel druhý. „Ale i tak mám radost. Prohrát s Jardou není ostuda. Prostě byl tentokrát lepší," konstatoval Paprstka.

Mezi kadety se dařilo Tomáš Dudkovi. Dojel pátý.

„V Praze se mi jelo celkem dobře. Vzhledem k výsledku z Kutné Hory jsem spokojený. Forma jde postupně nahoru," lebedil si Dudek. Ve svém výkonu ale vidí ještě rezervy. „Hlavně v silové vytrvalosti," hlásí.

Další díl Českého poháru se pojede 13. a 14. května v Peci pod Sněžkou. „Tento závod pořádáme, takže je pro nás vlastně domácí," podotkl manažer stáje Jan Slavíček.