„Ze závodu mám radost, i když jsem neměla úplně štěstí,“ řekl v cíli šťastná závodnice z Kolína.

Štěstí neměla hlavně po startu. Sice se zařadila za Kate Courtney, jenomže vítězka světového poháru a jedna z kandidátek na zlato se zamotala do pádu a sní i Czeczinkarová. Zatímco Američanka pádila rychle dopředu, ona měla další trable. Ve druhém kole ohnula po dalším pádu brzdovou páku a musela dohánět další ztrátu.

„Nějakou smůlu jsem měla, ale ta se vůbec nedá srovnat s tou na začátku sezony, kdy mě srazilo auto a já měla zlomenou nohu,“ podotkla Czeczinkarová.

Postupně se dostávala do tempa. V dalších čtyřech kolech našla rytmus, předjížděla jednu soupeřku za druhou a v cíli z toho byla osmá příčka.

„Jsem moc spokojená. Nevěřila jsem, že bych takhle mohla dojet. Nebyl na mě vyvíjen takový tlak a já jela uvolněně,“ přiznala závodnice jezdící za stáj Sram Mitas Trek.

Dvacetiletá závodnice doplnila v elitní desítce čtvrtou Barboru Průdkovou. Společně tak vytáhly Česko v hodnocení národů na třetí příčku za Švýcarky a Američanky.

Pořadí: 1. Sina Frei (SUI) 1:15:10 hod., 2. Kate Courtney (USA) +0:49, 3. Alessandra Keller (SUI) +2:18, 4. Barbora Průdková (CZE) +3:01, 5. Rocio Garcia Martinez (ESP) +3:11., 8. Jana Czeczinkarová (CZE) +4:18.