Zatímco v prvním duelu na Hané ani jeden tým nevedl o víc jak šest bodů, v Kolíně se domácí dostali rychle do vedení. To postupně navyšovali a ve třinácté minutě po Machačově koši s faulem vedli 49:31.

Bylo otázkou, jestli skončí zápas debaklem Prostějova, nebo se z těžkého úderu hosté vzpamatují. Vypadalo to na první variantu. Kolín si stále držel odstup. Až v závěru prvního poločasu Orli začali ztrátu umazávat. Tomanec proměnil dvě šestky a rázem byla ztráta pouze devítibodová.

Po změně stran se jako první prosadil Roseboro a bylo to už jenom o osm bodů (51:43). Kolín se však z menšího šoku brzy oklepal a opět si vypracoval vedení o víc jak deset bodů. Po Huntově trojce to bylo dokonce 67:53.

Pak přišel moment, který rozvášnil fanoušky v hale. Norwa tvrdě atakoval pod košem Horáka, jenž se dlouho nemohl zvednout. Po delší době nakonec za aplausu zaplněné haly vstal, zápas ale pro zranění zad nedohrál. S odchodem Horáka odešla i střelba Kolína. Prostějov se začal čím dál víc prosazovat.

Ústřední postavou závěru třetí čtvrtiny byl Tomanec. Ten v rychlém sledu zaznamenal dvě šestky, koš ze hry a poté trojku. Vedení Kolína se najednou smrsklo na 71:67.

Ve čtvrté čtvrtině se začínalo téměř od nuly. Kolín sice nadále vedl, ale Palyzova trojka a Tomancova další úspěšná střela znamenala vedení Prostějova 76:75. Do konce zápasu zbývalo sedm minut.

Pak však začal úřadovat Machač. Kolínský kapitán ve správný okamžik ukázal přesnou ruku a dostal Kolín opět do vedení. K němu se přidal Skinner a především Bakič, nejlepší střelec zápasu.

Vypadalo to na výhru. Jenomže minutu a dvacet vteřin před koncem čtvrté čtvrtiny Tomanec dalším košem vyrovnal, vzápětí ten samý hráč přidal úspěšný doskok a po další akci Palyza poslal Prostějov do vedení 94:92.

Na tahu byl tentokrát Kolín. A hodně mu pomohl Marko. Tomu byla sedmnáct vteřin před koncem odpískána nesportovní chyba, Bakič proměnil dvě šestky a vyrovnal. Kolín měl možnost rozhodnout. Hunt ale vyrobil hrubku, když mu byl odpískaný nesený míč. Do konce zbývaly dvě vteřiny.

Poslední útok měl pro změnu Prostějov. Marko rozehrál na Tomance, jeho pokus z otočky skončil na obroučce. Konec.

Zápas došel do prodloužení. Drama pokračovalo. Hosté se sice dostali do vedení o čtyři body, hráči Kolína ale v báječní atmosféře dokázali nepříznivé skóre otočit na svoji stranu. Nakonec vyhráli 110:106. To znamená, že se v Kolíně bude hrát ještě jednou. Nyní se ale série přesouvá do Prostějova. Třetí utkání se hraje v pátek.

„Byl to zápas dvou rozdílných poločasů," přiznal kapitán Kolína David Machač.

„Vedli jsme o 18 bodů. Pak jsme ale začali ukvapeně střílet. Jak jsme byli v euforii, tak jsme začali vymýšlet blbosti. Poločas byl o deset. Po zranění Ládi Horáka jsme se dostali do nějakého útlumu, z kterého jsme se díky bohu dostali," oddechl si David Machač.

„Zápas byl takový, že si ho diváci užili, takže pro diváky to byl určitě pěkný zápas. Jsem rád, že jsme první domácí utkání v play off zvládli. Nyní musíme podat podobný výkon i v Prostějově," dodal.

Kolín - Prostějov 110:106 pp

Body: Bakič 31, Skinner 24, Hunt 15, Machač 15, Horák 12, McEachin 4, Aušprunk 4, Vocetka 3, Glover 2 – Roseboro 28, Slezák 20, Tomanec 18, Marko 13, Palyza 13, Šteffel 10, Dokoupil 2, Peterka 2. Rozhodčí: Vyklický, Hruša, Lukeš. Střelba za 2 body: 24/48:26/43. Trojky: 10/23:10/25. TH: 32/39:24/31. Diváků: 650 (vyprodáno). Průběh: 27:17, 51:41, 71:67, 94:94. Nejlepší hráč: Bojan Bakič (Kolín). Stav série: 1:1.