Zápas se rozhodoval v samotném závěru. Slezané měli k vítězství kousek, avšak necelé tři vteřiny před koncem zápasu selhal Jakub Šiřina při střelbě trestných hodů a vítězství bral možná nečekaně Kolín.

Opava vstoupila do utkání ospale a nechala si soupeře odskočit na sedm bodů. Změna k lepšímu začala přicházet od šesté minuty, kdy se z perimetru trefil Dokoupil. Nakonec první desetiminutovka skončila vítězstvím Slezanů. Skóre na stranu domácích překlopil dvěma proměněnými šestkami Sokolovský.

Druhé hrací období se hrálo pod taktovkou Opavských. Nejdříve potrestal špatnou rozehrávku soupeře Gniadek, následně se sice pod košem neprosadil Blažek, míč byl ale domácími doskočen, následně vyhozen na Sokolovského a kapitán Slezanů mířil z trojkové distance přesně.

Po přestávce vykouzlil trojku Blažek a zdálo se, že se domácí nadechují k trháku. V této fázi zápasu ale Kolín držel ve hře Horák. Hostující stratég Predrag Benáček vsadil na kombinovanou obranu, a ta jak se ukázalo, slavila úspěch. Favorit nemohl najít recept, snažil se prosazovat střelami z perimetru, ale v této disciplíně se mu příliš nevedlo.

Ve čtvrté čtvrtině se nejdříve prosadil Klečka, jenomže soupeř kontroval trojkou Ličartovského. Opavané v této fázi tápali střelecky. A když se z trestných hodů dvakrát trefil Sýkora, Kolín najednou vedl.

Začal boj o každý míč. Důležitou trojku na konci časového limitu trefil Mitchell. Za stavu 67:67 si ale i tento americký rozehrávač vybral slabší chvilku. Necelé tři vteřiny před koncem vedl Kolín o bod a faulován byl Šiřina. Bohužel ani jednu ze dvou šestek neproměnil a bylo jasné, že Opava se tentokrát z vítězství radovat nebude.

Opava - BC Farfallino Kolín 67:69

Body: Sokolovský 16, Blažek 11, Gniadek 10, Šiřina 10, Klečka 7, Tóth 6, Dokoupil 5, Kramný 2 – Horák 12, Zuzák 11, Machač 11, Mitchell 11, Field 10, Ličartovský 8, Sýkora 6. Rozhodčí: Kučera, Kurz, Holubek. Střelba za 2 body: 18/37:18/37. Trojky: 7:7. Fauly: 20:20. TH: 10/14:12/20. Doskoky: 37:36. 5 chyb: 39. Horák, 40. Machač. Diváci: 1001. Průběh: 21:20, 40:35, 58:52.