„Bylo to šťastné, ale zasloužené vítězství. Všichni si zaslouží pochvalu za bojovnost," uvedl vedoucí mužstva Petr Měchýř.


Kolín se proti pražskému soupeři trápil. Především pak v prvním poločase, který prohrál o dva góly. „První poločas byl trochu jako na houpačce," přiznal Měchýř.

„Slavia ve dvacáté minutě vedla o tři góly. Do té doby hrála opravdu dobře. V zatažené obraně měla výborný pohyb i patřičnou tvrdost a to na nás platilo. Ani naši brankáři v prvním poločase neměli takovou úspěšnost, jak jsme od nich zvyklý. Vystřídali se v brance, ale moc to nepomohlo. Naštěstí slávistickým hráčům docházely síly a i změna obranného systému na poloosobku na jejich nejlepšího střelce Opálku trochu změnila poměry na ploše. Do poločasu jsme stáhli na rozdíl dvou branek, ale hlavně herně jsme začali nabývat na jistotě," podotkl Měchýř.

Jenomže ani přestávka výraznou změnu ve hře obou týmů nepřinesla. A tak o vítězi rozhodly až dramatické chvíle v samotném závěru zápasu.

„Bohužel druhý poločas byl  to samé jako poločas první. Hodně jsme stříleli mimo branku, takže náš soupeř toho dokázal využít a neustále vedl. Přesně jako v prvním poločase. Ve dvacáté minutě o tři branky. To už bylo opravdu na pováženou. Po oddechovém čase se dvakrát prosadil David Kaisner a začalo být drama. Celý druhý poločas výborně zachytal Michal Sauer a hlavně v této části druhé půle nás podržel. Chytil sedmimetrový hod a poradil si i s několika vyloženými šancemi soupeře.   A začal boj o každou branku. Na levém křídle výborně hrající Radek Sauer nádherně přehodil hostujícího brankáře, pak se trefil Ondra Kroutil, Capouch dal neuvěřitelnou branku z dálky a najednou jsme vedli dvě a půl minuty před koncem o dvě branky. Navíc jsme ještě výbornou obranou získali míč. Jenomže pak nastaly věci. Po první přihrávce Ondra Kroutil vystřelil z deseti metrů, trefil tyč a už to bylo jen o gól. Opět jsme ztratili míč a hosté útočili, míč ztratili špatnou střelbou a my šli do rychlého protiútoku dva na jednoho. Michal Kraus se ale nepochopitelně nechal doběhnout, zastavil se na devíti metrech, počkal až ho vracející se hráč předběhl a najednou ze země z jedenácti metrů ho chtěl obstřelit. Střela byla zblokována a čtyřicet vteřin před koncem je srovnáno. Vzali jsme si oddechový čas, poradili se co hrát a šli jsme na věc. Byl to infarktový závěr. Drželi jsme míč, snad bychom po těch našich šílených chybách brali i ten bod, ale štěstí se k nám přiklonilo.  Nádhernou ranou z devíti metrů jednu vteřinu před koncem rozhodl Jakub Semenec tento nervy drásající zápas," popsal klíčové okamžiky Petr Měchýř.

Další utkání sehraje Kolín až příští víkend. V neděli 13. dubna hraje od 16 hodin na půdě pátých Lovosic.

Sestava a branky: M. Sauer, Šimáně – Semenec 10, Kaisner 6, R. Sauer 5, Kroutil 4, Kraus 2, Polák 1, Capouch 1, Mirtl, Souček. Poločas: 12:14.