Kolín nemohl do bojů nasadit nejsilnější sestavu – kvůli zranění chyběl jeden z klíčových blokařů. A první den turnaje to na velký úspěch nevypadalo, i když je pravda, že domácí měli v úvodu těžký los.

Nejprve prohráli ve vyrovnaném zápase s Ostravou, pak sahali po senzaci proti Příbrami, pozdějšímu vítězi turnaje. První set prohráli těsně
v koncovce, ve druhém bojovností soupeře přehráli. Ale třetí (v této kategorii se hraje nanejvýš na tři sety, v dospělé na pět) nakonec nezvládli a prohráli. I tak si ale za třísetový zápas připsali podle pravidel alespoň bod.

V následném utkání nestačili na Dansport Praha a podobně jako s Příbramí sahal Kolín po plném bodovém zisku i proti dalšímu silnému celku – Zlínu, nakonec druhému celku turnaje. Opět však prohrál v tie-breaku.

Druhý den turnaje pak Kolín zakončil dvěma výhrami nad Českými Budějovicemi (2:0) a nad Prosekem Praha (2:1).

Kolínští žáci tedy skončili na pátém místě a celkově jsou v Českém poháru třináctí. Ještě nad touto skupinou se totiž hraje „superfinálová", do níž se kvalifikovalo dalších osm týmů, těch úplně nejlepších z předfinálových bojů. Takže, když se započítají výsledky této skupiny a umístění Kolína v té jeho, se dá říct, že Kolín je dnes v žákovské kategorii celkově na 13. místě 
v Česku – což je zatím největší úspěch v historii klubu.

„Škoda dvou smolných proher s Příbramí a se Zlínem, byly to zápasy, které jsme mohli vyhrát. Ale jinak si myslím, že třinácté místo odpovídá tomu, co hrajeme," řekl trenér Dan Špringer.

Další finálový turnaj odehraje Kolín už za dva týdny 
v Novém Jičíně.

Pořadí družstev po prvním kole

1. ČZU Praha 24 bodů
2. SKV Brno 23
3. Lokomotiva Česká Lípa 22
4. TJ Orion Praha 21
5. Sokol Brno I 20
6. ŠSK Beskydy Frýdek-Místek 19
7. SK Kometa Praha 18
8. Sokol Česká Třebová II 17
9. VK Příbram 16
10. VSC Zlín 15
11. VK Pegas Znojmo-Přímětice 14
12. SK Dansport Praha 13
13. SKV Kolín 12
14. VK Ostrava 11
15. VK České Budějovice 10
16. SK Prosek Praha 9
17. SK Happy Sport Opava 8
18. TJ Nový Jičín 7
19. VSK ISŠTE Sokolov 6
20. Slavia Hradec Králové 5
21. SKV Ústí n.L. 4
22. VSK Český Krumlov 3
23. VK ŠSK Demlova Jihlava 2
24. USK Slavia Plzeň 1

(Bořek Volejník)