Již v pátek zahájili své soutěže v sedmiboji žáci. Kolínská atletika měla v této kategorii hned dvě želízka v ohni. Prvním byl Dominik Holub, který se už před dvěma roky stal vícebojařským mistrem ČR mezi mladšími žáky, a druhým Jakub Vítek, který atmosféru vícebojařského šampionátu okusil poprvé.

Od začátku vedl

Hned v úvodní disciplíně – běhu na 60 metrů – potvrdil Dominik Holub, že patří k favoritům závodu. Disciplínu vyhrál za 7,37, a i když za svým maximem v této disciplíně zaostal o 12 setin, získal na čele výrazný náskok 58 bodů. Jakub Vítek se po osobním rekordu 7,90 zařadil na 9. místo.

Jako druhá následovala Dominikova parádní disciplína – skok daleký. Tady hned prvním pokusem doletěl na 650 cm a ve třetím skoku přidal ještě
8 cm, což byl jasně nejlepší výkon ze všech a Dominikův náskok vzrostl na skvělých 228 bodů. Jakub Vítek skočil 528 cm a mírně se propadl na začátek druhé desítky.

Dominik příliš neztratil ani v následujícím vrhu koulí, kde si vylepšil osobní rekord na 11,20 m a skončil čtvrtý. Jakubu Vítkovi příliš tato disciplína nevyšla a vrhem dlouhým 8,63 m obsadil až 14. místo.

Poslední páteční disciplínou byl skok vysoký a tady se Dominiku Holubovi poprvé nedařilo. Dostal se pouze přes 157 cm, což je 10 cm za jeho osobním maximem a něco ze svého výrazného náskoku ztratil. Naopak Jakub Vítek zdolal osobní rekord 169 cm, přenocoval jedenáctý, a vrátil se tak do boje o první desítku.

Na překážkách vylepšil rekord

Do sobotního programu vstoupil Dominik Holub s náskokem 180 bodů a běh na 60 m překážek mu vyšel skvěle, když zaběhl nový kolínský historický rekord žáků 8,53 a navýšil své vedení na více než 270 bodů. Dobře zaběhl i Jakub Vítek, ale čas 9,38 mu v pořadí výše nepomohl.

Pak ale přišla pro Dominika Holuba kritická disciplína – skok o tyči. Ten si vyzkoušel v závodě teprve jednou a věděl, že tady výrazně ztratí. Nakonec zdolal po čtyřech překonaných výškách 250 cm a jeho náskok před poslední disciplínou se ztenčil na 175 bodů. Naopak Jakub Vítek je tyčkařský specialista, dostal se o plný metr výše než Dominik a zdolaných 350 cm ho dostalo až na průběžnou sedmou příčku.

O tu však v závěrečném běhu na 1000 m přišel, když po výkonu 3:24,56 klesl na konečné 10. místo. Zato Dominik Holub si v boji o zlato sáhl až na dno sil, v osobním rekordu 3:02,64 doběhl pátý, na vítězného Vaňka z Vítkovic ztratil jen 10 sekund, a to znamenalo, že se ještě s výrazným náskokem 75 bodů stal v novém oddílovém rekordu 4204 bodů mistrem České republiky!

Semotam na bronz od žáků nenavázal

V sobotu vstoupil do soutěže dorostenců loni bronzový medailista z kategorie žáků Jindřich Semotam. Jako jediný závodník ročníku narození 2000 tak debutoval ve vyšší kategorii proti vesměs o rok starším soupeřům.

Do sedmiboje vstoupil šedesátkou za 7,86, tři setinky za osobním maximem. Těsně za ním zůstal i v následujícím skoku dalekém, když zaznamenal 578 cm. Ve vrhu koulí měl nejdelší pokud 9,67 m a první den zakončil skokem vysokým. Tady se mu příliš nedařilo, když překonal 166 cm, a tak před nedělním pokračováním měl do první desítky poměrně daleko.

V neděli pak zahájil v běhu na 60 m překážek časem 9,40 s. Pak přišla na řadu Jindrova parádní disciplína, skok o tyči. Tady dokázal vyrovnat skokem přes 420 cm své osobní maximum a posunul se výrazně vpřed. Závěrečný kilometr zaběhl za kvalitních 3:12,75 a to mu nakonec zajistilo součet 3997 bodů a celkovou 10. příčku.

Kupka došel pátý

V rámci šampionátu vícebojařů absolvovali své mistrovství ČR v hale v mládežnických kategoriích také chodci. Kolínská atletika měla zastoupení v kategorii juniorů, kde Lukáš Kupka obsadil na trati dlouhé 5000 m 5. místo 
v čase 32:44,89 s.

(Jiří Tuček)