Přelouč – Krampol Kolín 2:4

Duel mezi Přeloučí a kolínským Krampolem se hrál před skvělou diváckou kulisou. 
Do ochozů haly v Přelouči přišlo 140 fanoušků. V báječné atmosféře se nakonec z výhry radovali hosté.

„Důležité tři body jsme si připsali po výhře na horké půdě přeloučských Mazáků. I přes špatný start do utkání, kdy jsme inkasovali již ve druhé minutě, jsme dokázali průběh prvního poločasu otočit a hru kontrolovat," řekl po utkání trenér Krampolu Michal Kesner.

„Domácí hráči se jen stěží dostávali do šancí, naopak my několik slibných akcí trestuhodně zahodili a převážně drželi balon ve své moci. Poločas jsme tedy ovládli v poměru 2:1. Druhý poločas se domácí hodně snažili, my jsme se soustředili spíše na obranu a hráli na rychlé protiútoky. Jeden z nich nám výborně vyšel a znamenalo to dvoubrankové vedení. Naneštěstí se domácím podařilo dvě minuty před koncem snížit na rozdíl jediné branky a zápletka byla na světě. Domácí pochopitelně ještě více ožili a hnali se za podpory slušně zaplněné haly za vyrovnáním. To se jim nakonec díky naší pozorné obranné hře nepodařilo a navíc po rychlém kontru jsme zpečetili naši zaslouženou výhru na konečných 4:2. Dnes jsme maximálně spokojeni se třemi body, protože utkání bylo hodně náročné a naše výhra se vůbec nerodila lehce. I tak si myslím, že jsme přece jen byli dnes o ten chloupek lepší. Domácím každopádně děkujeme za hezký zápas a taky tradiční výbornou kulisu," dodal Michal Kesner.

Branky: Janecký, Vančura – Hejduk, O. Kesner, Kedršt, Michálek. Poločas: 1:2.
Přelouč: Záruba – Hajn, Capay, Janecký, Machačný, Novák, Pokorný, Rokyta, Smolík, Sůra, Šanda, Šimon, Vančura, Jirka.
Krampol: Kubizňák – Biško, Dvořák, Hejduk, Kedršt, M. Kesner, O. Kesner, Macek, Michálek.

Řečany – Chvaletice 2:3

„Vzhledem k tomu, že Baník postoupil z druhé ligy a 
s ohledem na tipovačku, kde nám věřili snad všichni, jsme před zápasem byli v roli mírného favorita. Bohužel nám opět chybělo několik opor, v čele s brankářem Moravcem, kterého znovu nahradil Živný a určitě nezklamal," uvedl vedoucí Řečan Martin Tichý.

„Přesto, že nepadlo až tolik branek, se jednalo o zajímavý a dramatický zápas. My jsme měli určitě více šancí, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit, čímž jsme si zápas 
v podstatě prohráli sami. 
V závěru jsme ještě sahali alespoň po vyrovnání. Nejdříve Živný snížil minutu před koncem při hře bez brankáře. Poté několik vteřin před závěrečným hvizdem jsme pokračovali v power play, Živný vyslal další tvrdou střelu, která jen těsně minula bránu," posteskl si Martin Tichý.

Branky: Tichý, Živný – Weisner 2, Doležal. Poločas: 1:0.
Řečany: Živný – Rozsévač, Š. Tichý, Hostinský, M. Tichý, Bank, Loužil, Ludvíček.
Chvaletice: Hývl – Horňáček, Fejl, Vohralík, Beránek, Hataš, Doležal, Brunclík, Petříček, Molnár.

Statistika

Pořadí: 1. Butabi 15, 2. Chvaletice 10, 3. Řečany 7, 4. Přelouč 7, 5. Krampol 7, 6. Býchory 5, 7. Polepy 3.
Další zápasy, sobota: Řečany – Býchory (16.30, hala Přelouč), Přelouč – Býchory (19), neděle: Krampol – Chvaletice (19.30, Stap bar).