Přelouč – Krampol 3:0

„První vyrovnaná půle skončila bezbrankovou remízou. Domácí si dokázali vypracovat více šancí. Nás musela mrzet především netrefená prázdná branka po našem rohu a nevyužitý závar z úplného konce poločasu. Bylo jasné, že první branka bude velice důležitá. Bohužel se jí podařilo vsítit domácímu Janeckému, který před naší brankou dostal příliš prostoru a poradil si. O chvíli později jsme navíc dostali smolnou branku a bylo nám jasné, že toto utkání již nebude snadné otáčet. V úplném závěru přidali domácí ještě jeden gól,“ uvedl brankář kolínského Krampolu Denis Jeřábek.

„Musíme uznat, že Mazáci vyhráli zaslouženě. Měli více gólových šancí, výborně bránili a my se prakticky nedostávali do brankových příležitostí. Vše končilo na obraně Mazáků nebo vedle přeloučské brány. S nasazením a bojovností našeho týmu jsem maximálně spokojen, soupeř byl v tomto utkání jednoduše lepší,“ přiznal.

Branky: Janecký, Jedlička, Sůra. Poločas: 0:0.
Krampol: Jeřábek – Biško, Dvořák, Hošek, M. Kedršt, O. Kesner, M. Kesner, P. Kedršt, Kubizňák, Macek.

Borky liga – Chvaletice 4:3

V utkání proti Chvaleticím musela Borky liga naplno bodovat, aby unikla ze sestupových vod.

„Do zápasu jsme nastoupili v silné sestavě, která měla mít herní převahu, přesto začátek zápasu patřil hostům. Ti si vypracovali dobré příležitosti, ale naštěstí je nedokázali proměnit. Následně jsme převzali otěže zápasu, ale brankář soupeře nám výbornými zákroky zabránil jít do vedení. Přesto jsme dokázali nakonec vstřelit branku na 1:0, ale jak už je to tradicí v zápasech, kde vedeme, nechali jsme soupeře brzy vyrovnat. Do konce první půle jsme dali na 2:1, ale místo hraní v klidu a navýšení, šancí na to bylo dost, jsme nechali Chvaletice znovu srovnat,“ posteskl si brankář Borky liga Marek Cimpl.

Ve druhém poločase udělali domácí chybu v rozehrávce a hosté dokonce vedli 3:2. „Za nepříznivého stavu jsme vybojovali prodlouženou penaltu za šestý faul, ale tradičně bezchybný exekutor Ondra Puk tentokrát zklamal. O pár minut později jsme dokázali srovnat, když svůj omyl napravil a nejlépe se zorientoval v prostoru před brankou hostí. Pak jsme dostali další možnost prodloužené penalty. Tentokrát na ni šel Radek Tafel, který ji bezpečně proměnil, čímž napravil své zaváhání před třetí brankou soupeře. Výsledkem 4:3 utkání skončilo a my si připsali důležité body,“ dodal Marek Cimpl.

Branky: Rosendorf, Váňa, Puk, Tafel – Beránek, Mihovský, Doležal. Poločas: 2:2.
Borky liga: Cimpl – Hanuš, Hradílek, Linhart, Puk, Ramšák, Tafel, Rosendorf, Javůrek, Váňa.

Statistika

Pořadí: 1. Řečany 16, 2. Přelouč 14, 3. Butabi 11, 4. Krampol 9, 5. Borky liga 8, 6. Kutná Hora 5, 7. Chvaletice 3.
Program 9. kola, pátek: Kutná Hora – Borky liga (20.15, Bios), sobota: Chvaletice – Přelouč (16), Krampol – Butabi (19.30, Stap bar), Řečany – volno.