Kolín – Brno 89:69

„Abych řekl pravdu, pro mě čísla na zápisu v podstatě nic neznamenají. Pro mě je důležitější, že jsme hráli už doma. Že se to povedlo,“ zářil po utkání spokojeností Pavel Beneš, trenér vítězného mužstva. „Chtěl bych poděkovat všem lidem v klubu, kteří se o to zasloužili, že se plánované utkání 9. prosince opravdu hrálo. Fanoušci se obětovali, vypomáhali a to je pro nás strašně důležité. Utkání bylo téměř vyprodáno,“ uvedl kolínský trenér.

Jeho hráči makali nadoraz. Bylo vidět, že chtějí zvítězit. A povedlo se. „Kluci k tomu přistoupili tak, jak měli. Vstoupili jsme dobře do utkání,“ vyprávěl po zápase Beneš.

Také hráči si domácí palubovku užívali. „Jsme rádi, že jsme první domácí zápas zvládli. Vstoupili jsme do něj s velkou energií, kterou jsme, až na malé výjimky, udrželi po celý zápas. Až do vítězného konce,“ usmíval se Adam Číž, autor patnácti kolínských bodů.

To druhá strana důvod k radosti neměla. „Chtěl bych pogratulovat trenérovi domácích k vítězství v prvním domácím utkání v této sezoně,“ řekl Dejan Jakara, kouč brněnského mužstva „Měli jsme ten samý problém jako v předcházejících utkáních. V první čtvrtině prohráváme o patnáct bodů. Není důležité, že máme nějaká zranění, musíme udělat nějakou změnu, jestli chceme uspět v následujících utkáních,“ má jasno hostující trenér.

Body: Skinner 20, Šafarčík 16, Číž 15, Bakić 10, Pajović 9, Dokoupil 8, Vocetka 6, Harčár 3, Machač 2 – Barry 16, Kereselidze 14, Primorac 14, Tomanec 14, Mays 6, Nehyba 3, Hrabovský 2. Trojky: 9:4. TH: 11/6 – 23/13. Fauly: 20:16. Diváci: 600.