„Mnohokrát už jsme se přesvědčili, že když chceme proti Opavě uspět, musíme pohlídat schopnosti rozehrávače Šiřiny, který je jejich klíčovým hráčem. Soupeř hraje výborně doma i venku, takže nás čeká boj, ale já věřím, že ho zvládneme úspěšně a zvítězíme," řekl před utkáním trenér Kolína Predrag Benáček.

Oba týmy ve středu nastoupily v Českém poháru. Zatímco Kolín bez větších problémů porazil Radotínský SK 93:39, Opava se na výhru ve Svitavách hodně nadřela. Přestože šetřila svého klíčového rozehrávače Jakuba Šiřinu, vyhrála 90:85.

„Domácí si asi mysleli, že když jsme bez něj, tak že se porazíme sami. Opak byl však pravdou," řekl opavský kouč Petr Czudek. „Naše touha po vítězství byla větší než u Svitav."

Kolín proti týmu ze třetí nejvyšší soutěže protočil celou sestavu a mohl si vyzkoušet i signály.

„Při středečním poháru jsme díky protočení sestavy dokázali pošetřit síly, potěšilo mě, že se dokázali prosadit i mladíci. McEachin a Bakič se proti slabšímu soupeři mohli dostat do střelecké pohody, 
v ofenzivě jejich schopnosti budeme i proti Opavě potřebovat," podotkl Benáček.

Kolín se v letošní sezoně utkal s Opavou již dvakrát, pokaždé ale prohrál. Doma po prodloužení 81:82, ve Slezsku 65:91. Že by platilo do třetice všeho dobrého?

Zápas proti Opavě začíná 
v hale Spojů v tradičních 17.45 hodin. Fanoušci ho mohou spojit s návštěvou hokeje, Kozlové hrají v rámci spolupráce obou klubů proti Vrchlabí už od 15 hodin a vstupenka z hokeje je platným lístkem i na basketbalovou ligu. O týden později si týmy časy prohodí, takže proti Ostravě nastoupí Geosan 23. ledna na domácí palubovce už od 15 hodin.