„Pro nás to bylo těžké utkání. Jsem rád, že jsme dokázali tento zápas vybojovat. Před sezónou jsem očekával, že Kolín bude jedním z kvalitních týmů v soutěži, když budou všichni jeho hráči zdraví, což dnes nebylo," uvedl trenér Pardubic Levell Sanders.

Kolín byl na začátku sezony pasován do role černého koně. Tyto prognózy zatím ale nepotvrzuje. „Každý si ale musí uvědomit, že jsme měli na úvod sezony nejtěžší soupeře," podotkl trenér Kolína Predrag Benáček.

Prostějov, Nymburk a Pardubice. To jsou týmy, které každoročně patří k nejlepšímu, co nejvyšší soutěž nabízí. Letošní sezona by neměla být výjimkou. O kvalitách soupeřů se přesvědčil Kolín.

„Naším cílem zůstává postup do play off. A když po první polovině sezony skončíme v první šestce, která má vyřazovací část jistou, jedině dobře. To ale znamená konečně zabrat," hlásí Predrag Benáček.

Aby tyto cíle naplnil, musí Kolín začít bodovat. Další možnost nepříznivou situaci změnit bude mít ve středu. To od 18 hodin hraje v Ústí nad Labem. Tomu patří v průběžné tabulce s bilancí jedné výhry a dvou porážek osmá příčka.

„Ústí má podle mého názoru nejlepší tým za celou dobu, co hrají v nejvyšší soutěži. Na každém postu mají velmi silné hráče. Takže nás čeká nesmírně náročný zápas. Samozřejmě chceme vyhrát, musíme navázat na bojovný výkon, jaký jsme předvedli proti Pardubicím, proti nimž to však nestačilo. Že jsme soupeře loni čtyřikrát porazili, to nám může pomoci, ale také nemusí. Každopádně většinu hráčů máme stejných jako loni a oni si ty výhry dobře pamatují. Za Ústí hraje náš bývalý hráč Glover, udělal u nás kus práce, zná nás, určitě se bude chtít vytáhnout. Ale i my známe jeho, tak uvidíme, kdo bude úspěšnější," řekl před zápasem Predrag Benáček.

„Ve druhém domácím zápase se musíme jednoznačně zaměřit na vstup do utkání. Od začátku sezony pravidelně doháníme manko z úvodu, a to při kvalitě soupeřů není snadné. Dále jednoznačně musíme zlepšit práci na obrané polovině, na obraném doskoku a omezit počet ztrát. Pouze toto je cesta, jak uspět a připsat si druhou výhru sezony. Věřím, že první domácí výhra nad celkem Svitav přiláká ještě více fanoušků, kteří budou naším šestým hráčem na hřišti," uvedl trenér Ústí Antonín Pištěcký.

Zajímavá je statistika z minulé sezony, v níž Kolín vyhrál všechny čtyři vzájemné zápasy. Bude se mu dařit podobně i v té letošní?