„Jsem rád, že se znovu dostaneme do zápasového kolotoče. V Pardubicích se chceme prezentovat dobrou obrannou, stejně jako v posledním vzájemném utkání. Pokud se nám to podaří, věřím, že zvítězíme,“ uvedl rozehrávač Ondřej Šiška.

Oba týmy se potkaly před nedávnem. Ve čtvrtfinále Českého poháru slavili Medvědi na domácí půdě po výhře 87:76 postup do Final 4.

Závěr základní části kolínskému týmu nevyšel podle představ a očekávání. Z posledních pěti zápasů zapsal pět porážek a ze třetího místa vyrovnané tabulky se tak propadli na dělené sedmé místo. Naopak Pardubice v posledních utkáních válely, připsaly si čtyři výhry z pěti posledních ligových zápasů a vystoupaly na dělené třetí místo.

„Představíme se na palubovce Pardubic, týmu s nejvyššími ambicemi. Věřím, že jsme se během pár dnů bez zápasů dostali opět na dobrou vlnu, kvalitně jsme trénovali, hráči si odpočinuli a doléčili drobná zranění. Do Pardubic jedeme s cílem překvapit domácí tým a vyhrát,“ hlásí asistent Filip Rytina.

Kolín pojede na východ Čech s novou posilou. Do jeho týmu přichází 26 letý, 198 cm vysoký Američan Rashard Odomes, který podepsal smlouvu do konce této sezony.

„Jsem nadšený, že se mohu připojit ke skvělému týmu. Těším se na setkání se spoluhráči a trenéry. Jsem velmi vděčný za tuto příležitost, nemohu se dočkat, až se pustíme do práce,“ uvedl Rashard Odomes.

Ten v letošní sezoně oblékal dres týmu Hapoel Galil Gilboa v nejvyšší Izraelské soutěži. V loňské sezoně nastupoval za FC Porto, se kterým si zahrál kromě nejvyšší soutěže také FIBA Europe Cup. Předtím nastupoval také za Kataju ve Finsku a EMEU ve Švédsku. Je absolventem Oklahoma Sooners University, kde nastupoval v NCAA I divize.

„Přivádíme hráče se zkušenostmi z předních evropských soutěží i pohárů, o kterého jsme dlouho usilovali. Rashard je dobrý atlet, má výbornou střelbu zpoza tříbodové oblouku, ale zároveň nabízí i důrazný nájezd do koše. Věřím, že nám pomůže splnit náš cíl, být úspěšní,“ řekl generální manažer Miroslav Sodoma.

Polabské derby začíná v 17.30 hodin.