V poháru mají oba soupeři shodnou bilanci 3-1, půjde tak o přímý souboj o druhé místo v tabulce (první dva týmy postupují do play-off). Medvědi ve své druhé mezinárodní sezoně se tak poprvé v evropském poháru utkají s českým týmem.

Kolín na Hanou odcestuje bez svého elitního pivota Jakuba Petráše, který se z rodinných důvodů rozhodl vrátit na Slovensko, konkrétně do Handlové.

„Do Handlové se vracím po delší době. Pro klub jsem se rozhodl z rodinných důvodů. Mám malého syna a toto je příležitost nastupovat za kvalitný tým a zároveň sa naplno věnovat rodině,“ uvedl 29letý slovenský pivot pro web Handlové.

Petráš zanechal v Kolíně výraznou stopu. Může se pyšnit bronzovou medailí za třetí místo v KNBL v sezoně 2020/2021, dále druhým a třetím místem v Českém poháru. Zároveň byl nesmírně důležitým článkem týmu pro vstup Medvědů do evropských pohárů. Celkem v kolínském dresu strávil víc jak tři sezony.

„Děkujeme Kubovi za všechna odehraná utkání a odvedenou práci v našem dresu a přejeme jemu i celé rodině hodně štěstí a zdraví v dalších letech,“ uvedl generální manažer Kolína Miroslav Sodoma.

Jak se Medvědi vypořádají s nenadálým odchodem hvězdy, ukáže středeční duel, který začíná v 18 hodin.