Součástí posledních letošních skokových závodů bude finále Středočeské jezdecké ligy 2019 mladší mládeže, starší mládeže i seniorů. Diváci se můžou těšit na mimořádně kvalitní podívanou, závodníci z celého Středočeského kraje se svými koňmi zase na náročný parkur postavený uznávaným stavitelem parkurových tratí Václavem Drbalem.

Závody odstartují kategorií hobby, která je přístupná všem koním a začínajícím amatérským jezdcům i bez závodní licence. Jezdci a jezdkyně se svými koňmi si zaskáčou dvoufázově přes překážky ve výšce nejprve 70 cm a poté 80 cm. Poté přijdou na řadu profesionální jezdecké soutěže v několika soutěžních kategoriích rozdělených dle obtížnosti a výšky skoků – postupně od obtížností ZM (90 cm) a Z (100 cm). Následovat bude Cena podkovářství Koten obtížnosti ZL s překážkami ve výšce 110 cm. Otevřenou část programu uzavře hlavní soutěž, Memoriál Václava Boháče obtížnosti L* s překážkami ve výšce 115 cm s návazným rozeskakováním. Poslední letošní skokové závody vyvrcholí uzavřenou soutěží obtížnosti L**, kde budou nejlepší jezdci a jezdkyně Středočeského kraje, kteří se se svými koňmi během celého roku kvalifikovali mezi finalisty Středočeské jezdecké ligy, překonávat překážky vysoké 120 cm.

Závody startují v 9 hodin ráno a skákat se bude až do odpoledne. Vstup je zdarma, občerstvení na místě je zajištěno.

Tradiční parkurové závody pod názvem Memoriál Václava Boháče pořádá kolínský jezdecký oddíl Stáj Václav Kolín každý rok už téměř 40 let, letos se jede 39. ročník. Závodů se zúčastní i nejlepší domácí kolínští jezdci a jezdkyně.

Přijďte se podívat na královský jezdecký skokový sport a opět podpořit domácí závodníky.

Miroslav SLANÝ