„Gratuluji Kolínu k vítězství. Je potřeba říct, že zaslouženému, i když si myslím, že Kolín dnes nepředváděl svůj nejlepší basketbal. Určitě se jim utkání nevydařilo podle jejich představ, stejně tak jako nám," řekl po utkání sportovní manažer Děčína Jakub Důra.

„Dnešní utkání bylo velmi důležité. Myslím si, že jsme ho zaslouženě vyhráli. Hodně jsme se soustředili na obranu. Dostali jsme 66 bodů, což je slušné. Obrana se v posledních utkáních zlepšila," pochvaloval si trenér Kolína Predrag Benáček.

Na začátku to vypadalo, že do Kolína dorazil z Děčína pouze Stria.  Hosté totiž během osmi minut dali jedenáct bodů, a všechny měl na starosti právě bývalý hráč Kolína. Když se ale po delší době k němu připojili konečně i jeho spoluhráči, bylo zaděláno na drama. Stejně jako v předchozích třech duelech. A to se také potvrdilo.

Žádný tým si v průběhu zápasu nevytvořil víc jak desetibodový náskok. To se však změnilo na začátku čtvrté čtvrtiny. Kolín předvedl několik povedených akcí, navíc se mu dařilo i pod vlastním košem a rázem z toho byl náskok o dvanáct bodů.

Děčín se ale nevzdával. Ztrátu postupně smazával a minutu a půl před koncem to bylo již jenom o pět bodů. Závěr hosté ale absolutně nezvládli. Hlavně po psychické stránce. Osobní chybu si připsal Stria a po něm i trenér Pavel Budínský. Ten byl dokonce předčasně vykázán do kabin.

Všechny tyto prohřešky dokázali kolínští basketbalisté následně potrestat a nakonec se radovali v sedmém kole nadstavbové části Mattoni NBL z vítězství 76:66. „Závěr byl hektický i emocionální, ale myslím si, že Kolín zaslouženě vyhrál," podotkl Jakub Důra. „Rozhodujícím faktorem byly naše ztráty. Celkově jich máme čtrnáct, ale po prvním poločase jsme jich měli jedenáct. To je možná statistická chyba, za druhý poločas jsme měli víc než tři. Ale soupeř má jenom sedm ztrát. Kolín neměl nějak extra vysoké procento trojek oproti ostatním domácím zápasům. Dokonce jsme v tomto ukazateli byli lepší. Nicméně dokázal zvítězit," uznal Důra.

„Hodně sil nás stála tři velmi těžká utkání, která jsme hráli v minulém týdnu. Po zápase v Pardubicích jsme měli tři zraněné hráče –  Ubillu, Raduloviće a Boldse, kteří do čtvrtka netrénovali. Nevěděli jsme, v jaké sestavě dneska nastoupíme. Také Děčín hrál bez dvou pivotů a byl oslabený. My jsme naštěstí hráli kompletní, ale Bolds s Ubillou nebyli ve své kůži a neodehráli to, co umí. Ale vůbec nehráli špatně. Všem třem děkuji, že dnes nastoupili. Děkuji i všem ostatním hráčům za bojovnost a za výkon, který sice nebyl extra, ale výhra o deset bodů nad Děčínem je velmi důležitá," poznamenal Predrag Benáček.

Kolín opět ukázal, že je v této sezoně na domácí palubovce téměř neporazitelný. Zvítězit zde dokázaly pouze Nymburk a Prostějov. A to jsou tabulkově dva nejlepší týmy soutěže!

BC Unikol Kolín - BK Děčín 76:66

Body: Machač 24, Bolds 14, Field 12, Ubilla 10, Radulović 6, Zuzák 6, Kříž 4 – Stria 26, Sanders 13, Pope 10, Alič 7, Houška 4, Bažant 2, Kaša 2, Landa 2. Rozhodčí: Dolinek, Hruša, Kapl. Střelba za 2 body: 41/22:40/19. Trojky: 15/4:23/7. TH: 25/20:9/7. Doskoky: 33:33. Chyby: 15:20. Průběh: 20:20, 39:35, 55:47. Diváci:  610. Nejlepší hráč: Machač David  (Kolín).