Jiřina Fuková (1935) - Sokol Kolín

Dlouholetá a obětavá matrikářka odboru všestrannosti TJ Sokol Kolín. Dvakrát týdně zajišťuje evidenci cvičících
od cvičení rodičů s dětmi po starší žactvo.

Jaroslav Chyba (1962) - Sokol Kolín

Vynikající trenér sportovní gymnastiky, který stojí za úspěchy nejen nejlepšího kolínského gymnasty posledních let Daniela Radovesnického, ale také celé řady úspěšných mládežnických gymnastů. Má obrovskou zásluhu na výrazném vzestupu kolínské mužské sportovní gymnastiky v posledním období.

Jan Kocman (1936) - SK Sparta Kolín

Jan Kocman působil jako aktivní fotbalista v Jiskře Kolín v letech 1958 – 1965, významně se podílel na činnosti mužstva dospělých v krajských fotbalových soutěžích. V roce 2012 pomáhal v přípravě oslav 100 let Sparty Kolín, zapojil se do úpravy kabin a fotbalového areálu před zahájením Fotbalové národní ligy. V letošním roce oslaví životní jubileum – 80 let věku a je stále aktivním členem Sparty Kolín.

Vlasta Skalická (1935) - TJ AGRO Kolín

V loňském roce se dožila významného životního jubilea ve skvělé kondici, k čemuž jí významně dopomáhá pravidelné cvičení. Ve výboru odboru sportu pro všechny dnešní TJ Agro Kolín pracuje již téměř 60 let a je zapojena 
v práci okresního i krajského výboru odboru. Zároveň pracuje jako cvičitelka mládeže a žen, vede také zdravotní cvičení. U svých svěřenců vždy dokázala vybudovat pevný vztah k pravidelným sportovním aktivitám a jejíma rukama prošlo již na 3000 cvičenců. Kromě cvičitelské činnosti organizovala celou řadu hromadných vystoupení a spoustu krajských a okresních soutěží v nejrůznějších druzích sportu.

Hana Sklenářová (1951) - Sokol Kolín

Dlouholetá obětavá cvičitelka žactva, žen a seniorů
v odboru všestrannosti TJ Sokol Kolín. Se žákyněmi se pravidelně zúčastňuje soutěží 
v rámci Sokolské župy Tyršovy a České obce sokolské.

Ivana Šindelářová (1942) - KČT Lokomotiva Kolín

Dlouholetá a spolehlivá členka klubu. Několikrát měsíčně pořádá pěší vycházky pro členy klubu i pro veřejnost a její činnost je velkým přínosem pro KČT Lokomotiva Kolín.

Jiří Škapa (1945) - SK Volejbal Kolín

Bývalý hráč volejbalu v Kolíně, dlouhá léta působí jako trenér mládeže, nejprve u dívčích kategorií v TJ Agro Kolín a nyní u chlapců v SK Volejbal Kolín.

Miroslav Vnouček (1940) - SK LTC Kolín

Členem klubu je od roku 1980. Postupně se stal členem výkonného výboru klubu a práci dobrovolného hospodáře vykonával 20 let. Zasloužil se o hladký přechod tělovýchovné jednoty na občanské sdružení v roce 1989 a byl vždy velmi pracovitým a ochotným funkcionářem klubu.

Jiřina Zalabáková (1936) - KČT Lokomotiva Kolín

Dlouholetá členka klubu, jeho předsedkyně v letech 2009 – 2015. Pro členy klubu pořádala jednodenní výlety i týdenní zájezdy a výrazně se podílela na celé činnosti klubu.

(Jiří Tuček)