Zatím se nepočítá s jeho rozšířením a rozsah zůstane ve dvou týdnech, ale oba hlavní pořadatelé si věří, že dokáží zabavit ještě více dětí než letos. Nejsou na to sami. Bez svých pomocníků by to nedokázali zvládnout, takže velký dík si zaslouží také Kateřina Latová (Žirri), Tereza Švachová (Švachy), Kateřina Macháčková (Káťa), Petra Mužíková (Péťa), Tomáš Bukovec (Buky), Honza Veselý (Hanz), František Hubáček (Fanda), Filip Rytina (Fast), Lukáš Rovenský (Roveňák).

Jejich práce začínala mnohem dřív, než v osm hodin. Museli vždy připravit všechny sportovací prostory a navíc, každé ráno v městském autobusu směřujícím od kolínské nemocnice do Sendražic, seděl někdo z nich. A rodiče do něj mohli posadit své ratolesti. Odpadla jim tak starost s ranní dopravou.

Když se všichni sešli na basketbalovém hřišti BC Kolín v Sendražicích, začalo se společnou rozcvičkou. Po ní následovaly dva tréninkové bloky, ve kterých byly děti rozděleny podle věku a jejich schopností. Soutěžilo se po vzoru olympiády a nikdo rozhodně nechtěl prohrát. Po obědě musel přijít malý odpočinek, a poté až do konce dne (16 hodin) se děti mohly věnovat volné zábavě. Hrál se basket, baseball, házená, fotbal, ale na programu bylo také třeba kreslení. O ty nejmenší se postarala paní učitelka z mateřské školy.

Žadonění dětí, aby ještě nemusely domů, bylo na denním pořádku. A žádný správný rodič takovou prosbu svému malému sportovci přece neodmítne. Zpestřením pro všechny účastníky byly návštěvy extraligových borců, Honzy Křivánka, Rostislava Jiráka a Kamila Švrdlíka. Pořadatele nezaskočilo ani špatné počasí v některých dnech. Přístřeší jim poskytly Geosan aréna, tělocvična na SPŠ Kolín a dva sály tanečního klubu Crossdance. Jak je vidět, pořádají oddíl BC Kolín byl na vše připraven. Ale nebyl v tom sám. Pomocnou ruku podala i ČBF (Česká basketbalová federace) a také další subjekty.

Malí účastníci ukázali, jak jsou šikovní, protože se nikomu nepřihodilo žádné vážnější zranění a sem tam nějaká ta boule, modřina nebo odřenina ke sportu prostě patří. Hlavní je, že si všechny děti kromě cen odnášejí i spousty nezapomenutelných zážitků.

(BC Kolín)