David Machač začínal s basketbalem v 8 letech v Přerově, kde se také narodil. Před basketbalem zkusil šachy a stolní tenis. „Ale kvůli kolektivu jsem zůstal u basketbalu," zavzpomínal David Machač.

Tréninky absolvoval vždy se starší věkovou kategorií, až v dorostu se zapojil do tréninků se stejně starými hráči. Poslední půl rok v dorostu odešel na hostování do BK Slavie Kroměříž, kde si zahrál na mistrovství České republiky. Poté v Kroměříži zůstal, dva roky hrál ve druhé lize a pak pomohl svému týmu k postupu do nejvyšší české soutěže.

Za Kroměříž odehrál své dvě premiérové sezony v nejvyšší soutěži. Druhá sezona znamenala pro Kroměříž sestup a za Davidem přišel zástupce klubu Houseři Brno 
s nabídkou přestupu do tohoto brněnského celku. Zde strávil čtyři roky a setkal se například s hráči jako Jiří Okáč nebo Josef Jelínek.

Potom dostal nabídku z tehdy předního českého týmu – A PLUS OHL ŽS Brno. Tu neodmítl a další tři sezony působil v tomto klubu, se kterým v sezoně 2006/2007 slavil zisk bronzové medaile.

Po skončení třetí sezony v A PLUS OHL ŽS Brno přišla Machačovi nabídka od kolínského klubu, který budoval nový tým pro svou druhou sezonu 
v nejvyšší české soutěži. Nabídku přijal a své působení zde protáhl až do současné doby.

Dosud největší úspěch v kolínském dresu si David Machač připsal v sezoně 2011/2012, kdy jako kapitán dovedl kolínský tým až do semifinále play-off, kde dokonce dokázal na domácí palubovce porazit několikanásobného mistra ČEZ Basketball Nymburk.

Pro Kolín to znamenalo zisk bronzové medaile. „A pro mě za největší úspěch ve své kariéře," podotkl David Machač.

Jeho dalším úspěchem v kolínském týmu je letošní postup na HYUNDAI Final 4.

David Machač již třetím rokem trénuje basketbalovou přípravku chlapců a dívek ročníku narození 2006 a 2007. „Nyní se již považuji za Kolíňáka a mám v plánu zde po ukončení své kariéry setrvat," konstatoval pětatřicetiletý kolínský pivot.