Český pohár XCO zamířil do Krkonoš. Sebevědomí si před domácím vrcholem v elitních kategoriích zvedli Karla Štěpánová (Kona Cycling Point) a Jan Škarnitzl (Sram Mitas Trek).

Stříbrná žena měla v cíli úsměv na tváři. Po minisérii nevydařených závodů a prvním nedokončeném závodě si Jana Czeczinkarová spravila chuť. „Poslední závody mi nevyšly tak, jak bych si představovala, tak jsem šla na start s takovým malým bubákem, byla jsem skleslá. Ale jelo se mi dobře, jsem strašně ráda, že to takhle dopadlo, že forma tam pořád je. Užila jsem si to, mám radost," říkala v cíli Jana Czeczinkarová. „Cítila jsem se dobře, nohy jsem si před startem slušně rozjela. Bála jsem se jen v zaváděčce, abych to nepřepálila, nechávala jsem si malou rezervičku, nejela jsem kaši. Karla (Štěpánová) mi cukla, jela parádně, krásně to točila," chválila soupeřku Czeczinkarová.

A kolínské závodnici se dařilo i na mistrovství České republiky v Bedřichově. Skončila na čtvrtém místě a tím si pojistila vítězství v Českém poháru. Navázala tak na úspěšnou cyklokrosovou sezonu, kde se stala vítěznou pohárového klání.