„Dnes to nebyl úplně můj den, po startu jsem jela za Jankou a nejelo se mi za ní úplně dobře. Měla jsem rozhozené tempo, ale potom to bylo lepší a ujely jsme s Jitkou a snažily jsme se dojet první skupinu, to mě hodně pomohlo a dostala jsem se zas do tempa. Po třetím kole už jsem se cítila do kopce zase dobře, ale bojovala jsem se sjezdy a s drncavou technikou na kamenech, to mi úplně nešlo a dost jsem ztrácela. Jinak celkově jsem se závodem spokojená, dobojovala jsem to na trojku a jela jsem na to, na co jsem měla. Holky jely dnes moc dobře. Z mého pohledu to byl pěkný závod," řekla v cíli bronzová Czeczinkarová, která si třetím místem pojistila průběžné vedené v seriálu.

V současné době se osmnáctiletá závodnice připravuje na mistrovství světa, které se pojede od úterý 28. června do 3. července v Novém Městě na Moravě.

„Mám to tady docela najeté, byla jsem tady pár dnů s našima hned po La Bresse," prozradila nejlepší česká žena do 23 let.

Ta se nyní potýká s naraženými žebry, takže první trénink ve společnosti dalších reprezentantů a pod dohledem biatlonistů Moravce s Krčmářem ve Vysočina Areně pro ni nebyl na kamenech a kořenech příjemný.

„Je to o hodně těžší, ale spíš než ty technické pasáže s kameny jsou horší kořeny. Tam to může ustřelit kdykoli," podotkla Jana Czeczinkarová.

Naváže na výborné výkony v Českém poháru a získá mezi světovou elitou vysněnou medaili?